Laptop Tavsiyesi

merhaba duyuru kullanıcıları, nette adam gibi soru sorabileceğim tek kaynak burası olduğundan buraya yazıyorum;

bütçem maksimum 1300-1400 lira çıkartabilecek kapasitede,
adam akıllı oyun oynayabileceğim bir bilgisayar arıyorum(ekran kartının 512MB olmasını da istiyorum evet),
aklımda bir model var, hp dv5 serisinden, ama emin değilim.

şimdi burada laptop alma masaüstü al, daha iyi performansı daha ucuza alabilirsin diyecek olabilir, lakin taşınabilirlik önemli oluyor benim için.

ciddi olarak buradan referans alacağımdan yardımlarınızı, önerilerinizi bekliyorum.

şimdiden teşekkürler :)

edit: baktığım uygun fiyatlı olan laptopların ekran kartları çoğunlukla 9200GS. bu kartın performansı iyi midir ?

Hocam net bi' model söyleyemesem de laptop deyince aklıma hemen lenovo geliyor. Bi' bak derim.

  • charlesbukowskiineksi  (15.05.09 23:29:44)
asus x59sl olmasın.

  • domine deyus  (15.05.09 23:38:00)
acer espire 5930g derim ben. fiyat kalite bakımından şu anda zirvede bence. oynayamayacağın oyun yok. lenovo falan düşünme bile.

  • beastangel  (15.05.09 23:47:27)
dell tavsiye ederim. (o fiyata dell'in bir ya da iki ürünü vardır türkiye'de zaten hepsiburada'dan bakabilirsin)

  • blackdog  (16.05.09 01:12:39)
özelliklerine bakamadım ama dell bak derim.

  • istenmeyenucuncukisi  (16.05.09 01:42:23)
asus n50vc 240dv 1700tl civarında asus n50vc 200dv 1444tl ye 2 hafta önce aldım. hala bi sorun yok. sorun olmayacak diye de bir kural yok ama karar sizin.

  • ykyt  (16.05.09 01:51:41)
onerilen bilgisayarlarda adam akilli oyun oynamak pek mumkun olmaz kanimca. oynamayi dusundugunuz oyunlar neler ve adim akillidan kastiniz tam olarak nedir? 9200 ve 9300 pek oyle icacici seyler sunan ekran kartlari degil onu soyleyeyim.
ayrica t6400 ler icin cok iyi o/c olamiyor gibisinden seyler duymustum (tam emin olamiyorum su an) ayrica zaten laptopta o/c cok mantikli bir davranis da degil (asiri zorlama babinda).
uygun fiyatli olarak acer ve exper var bildigim anormal fiyatlar veriyorlar ama ozellikle acer'i onermek? acikcasi onermem.
  • entrapmen  (16.05.09 02:23:29)
asus dan uzak durun diyenleri ilk defa görüyorum bir nedenini açıklarlarsa iyi olur. 2-3 aylık asus laptop kullanıcısı olarak kesinlikle tavsiye ederim halbuki.

  • rurouni  (16.05.09 02:59:44)
ekran kartı geforce olan bir dell modeli araştır.

  • turkish tekila  (16.05.09 03:18:41)
acer aspıre 6935 serısıne bak derım teknosa da ındırmdeydı bu ara

  • menapoza girmis teyzeler gibiyim  (16.05.09 07:44:14)
@ruroini

  • domine deyus  (23.05.09 12:49:23)