kolay yemek var mi

makarna yemekten cigerim soldu.
baska ne yapabilirim tavuk sote haricinde.
yurtdisindayim ona gore malzemesi zor olmasin daha ne nedir kavrayamadim.
tesekkurler obur sirinler,

konserve bezelye, fasulye falan al çok kolay yapılıyor. tencerede biraz soğanla salçayı çevir (salça yoksa domates doğra), içine 1-2 patates havuç doğra, istersen hatta tavuk, et, kıyma falan at biraz, onlar piştikten sonra en son da konserveyi dök içine suyla beraber, suyunu tuzunu karabiberini koy kısık ateşte pişsin. afiyet olsun.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (25.01.14 16:17:36)
  • fader  (25.01.14 16:17:42)
ızgara et veya tavuk. haşlanmış sebze. en az uğraştıranlar bunlar.

  • ontheroad  (25.01.14 16:20:44)
soğanını domatesini salçasını vs. hallettikten sonra hepsi aynı zaten hemen hemen. bunları yapacak iyi bir ekipman ve azıcık azimle güzel yemekler yapılabilir. şu an yeşil mercimek yapıyorum ben mesela.

  • ron dennis  (25.01.14 16:23:51)
patates haslayip patates salatasi yapabilirsiniz limonlu yesillikli vs.
ya da pure..

patates de genelde ucuz olur yurtdisinda guzel bi ogrenci yemegi aslinda

kolay yapilan pilavlar var bi de knorr un ya da uncle ben's in vs.

firinda donmus pizza? yurtdisinda ucuza bulabilirsiniz ayni sekilde

pilavin yanina mantarli biberli domatesli vs. et sote yapabilirsiniz

firinda somon.. cok kolay..
  • babamasoliimbananickaldirsin  (25.01.14 16:25:46)
bulgur pilavı,
fırın varsa etin envai çeşidi ve sebze kombinasyonları
salata aceminin en büyük silahıdır ayrıca..
  • vizdilva  (25.01.14 16:29:38)
benim şu cevâba takıl:

www.eksiduyuru.com
  • compadrito  (25.01.14 16:32:45)
yufkacılarda hazır mantılar oluyor, bir tencerelik yani 4 kişilik bir öğünlük satılıyor genelde. ve yapması pek kolay oluyor. makarna pişirir gibi pişiriyorsunuz sonra da sosunuzu ayarlıyorsunuz. en son bütün pişme işlemleri bitince tabağa mantıyı koyun ister sulu ister susuz. sonra yoğurdunuzu dökün. ardından sosunuzu dökün. en son nane, pul biber ve sumak serpin. mis gibi mantınız hazır.

  • bluesbass  (25.01.14 16:36:40)
Ben en tembel anlarimda yesil biberleri ince dograyip kavurup uzerine de kup kup kucuk dogranmis domatesleri dokuyorum. Oyle kavuruyorum. O an aci istiyorsa canim basiyorum acili salcayi pul biberi. Ister ekmek ban ye istersen makarnana sos yap ama muhakkak doyuruyor. Hatta konservelere yaptim bu karisimi buzdolabina attim. Canim istediginde direkt tavaya dokup salcaliyorum.

  • zigi  (25.01.14 16:51:33)
@bluesbass oha yurtdisinda yufkaci var mi? hangi ulke ora? varsa almanya'da vardir baska zannetmiyorum..

  • babamasoliimbananickaldirsin  (25.01.14 16:51:49)
---tavuk kanat veya but al,5-6 tane de patates,birkaç tane de sogan al orta boy,tavukları bir tepsiye koy üzerine baharat(kırmızı biber,karabiber,tuz,yağ)ile güzelce karıştır,soğanları ve patatesleri dörde böl,tepside soğan,patates ve tavukları bie güzel karıştır at fırına 40dk kadar pişir,afiyet olsun.

---salata yap.

----5-6 tane domates al,kabuklarını soy ,rendele,bir tencerede yağ ve yemek kaşığı unu kavur(hafiften kahverengi olacak),üzerine domatesleri ve bir yemek kaşığı salça ekle,bir litre su koy,1su bardağı süt ekle kaynayıncaya kadar ara ara karıştır,en son 2çay kaşığı tuz at sonra karıştır sonra söndür,üzerine kaşar peyniri rendele.

----havuçları(4-5 tane) dilimle,bir tenceye 1su bardağı su koy,havuçları suyunu çekinceye kadar pişir,ardından biraz yağ ekleyip kızart,sarımsaklı yoğurt ile ye.
  • sealth  (25.01.14 17:00:01 ~ 17:00:14)
uyku sersemi yurtdışında kısmını feci atlamışım. ayrıca arayan istediğini buluyormuş hacı. misal babam kuveytte ıspanak bulup yapıyomuş lan. ben iyisini bulup yapamıyorum istanbulda

  • bluesbass  (25.01.14 20:01:43)