Ergenliginde ve ilk gencliginde jole surmus beyler, kel oldunuz mu?

Soru absurt ama sormadan edemedim. Saclarina joleyi basmis erkekler, ilerleyen yillarda noldu saclariniz?
İlerleyen yillarinizda, kellesme oldu mu? Tabi bu genetiginizden bagimsiz bir degisiklik mi sizce ?

Saclariniz ahenkle dans etsin...

hayır olmadım ve 12 senedir sürüyorum. Ha şimdi wax kullanıyorum o ayrı.

  • Gururbey  (02.01.14 13:55:08)
bende hiç bir sıkıntı yok ama dediğiniz gibi genlerle alakalı bizim ailede hiç kel yok.Yakın arkadaşım 20 daha yaşındayken kel kalmıştı mesela.

  • hystarie  (02.01.14 13:55:29 ~ 13:56:42)
Babam hayatinda hic kullanmamis yanlardan acilmis. Cocukken cok kullandim
Yanlardan hafif acilmalar var
Gerisi duruyor. Genetik o ya. Tabi su da önemli. Joleli kafayla uyuyup 3 gun ustune jole surmedim. Yikadim gecelerim
  • ykyt  (02.01.14 14:08:30)
ben hiç sürmedim. döküldüler.

  • jameskeenan  (02.01.14 14:10:44)
Jöle saçları inceltiyor ve koparak dökülmeye sebep oluyor. Yani kök sende. Normalde ne kadar kök kalacaksa yine aynısı kalır jöleyle. Ama daha cansızlar.

  • arnold schwarzeneger  (02.01.14 14:14:03)
hiç sürmedim kelim

  • veilofsin  (02.01.14 14:16:23)
yıllar önce konu ile ilgili bir gazete yazısı/roportajında konunun uzmanı bir doktor bu soruya şöyle cevap vermişti.

"jöle vs ne sürerseniz sürün dökülmeyen saçı dökemezsiniz, dökülecek olan saçıda ne yaparsanız yapın durduramazsınız, belki yavaşlatırsınız"

hatırladığım buydu, birebir aktarım bu şekilde olmamış olabilir.

soruya cevap;

ortaokuldan beri kafaya avuçla jöle sürerim, hergün sürerim. zaten jölesiz şekil verme imkanımda yok saçımın cinsine, yoksa ya çok uzun olacak ya 3-4 numara.

yaş 34 oldu dökülme yok (maşaallah ddiyin lan), babamında böyle ama. olay tamamen genetik.
  • cokilgincvesesgetirecekbirnickarayanadam  (02.01.14 14:23:08)
Hayır. Babam 56 yaşında benden çok saçı var. Yani bizim saç dökülmez hocam.

  • japon askeri  (02.01.14 14:25:46)
sürdüm. saç dökülmesi olmadı. jöleyle doğrudan ilgisi yok saç dökülmesinin. ha döküleceği varsa süreci hızlandırıyor olabilir azıcık, hepsi bu.

  • kmtetrfn  (02.01.14 14:29:52)
Zamanında çok kullandım, şu anda dökülüyorlar.

Çok üzülüyorum.
  • charlesbukowskiineksi  (02.01.14 14:32:44)
jöleden saç dökülmez. genetiktir ya da aşırı stres ve beslenme bozukluğu sonucunda dökülür.

  • patricia kitten  (02.01.14 15:20:52)
19 yaşındayım, toplamda 10 kez sürmüşümdür ya da sürmemişimdir jöle denen boku, elimi kafamda gezdirdiğimde yarım kilo saç geliyor.

  • der meister  (02.01.14 15:25:00)
zamanında kullanmadım ve şu an saçım yok :)

  • ravenudon  (02.01.14 15:52:45)
5 sene civarı jöle kullandım.
saç köpüğü kullandım.
saç spreyi kullandım.
saçlarımı uzattım.
saçları kestirir kestirmez wax'a başladım.
yaklaşık 5 senedir de wax kullanıyorum.

en ufak bir dökülme sorunum yok çok şükür. sık saçım var, dökülür mü bilemem. umarım dökülmez.
  • papillon7  (02.01.14 18:34:16)