CAPS: Kadınlarda şu renkli saçlar güzel değil mi? Neden bizde yaygın değil?

edit: (bkz: saç tebeşiri) ile olabiliyor bunlar. yani masraflı değil/ saçınıza zarar vermiyor. illa da komple boyayın demiyorum ama, en azından saçınızın uçlarında mavi ya da pembe olsa fena mı?

www.littlepinkmonster.com

www.sheknows.com

www.etsy.com

www.dhgate.com

kattty.buzznet.com

bunlar karışık:

cdni.wired.co.uk

cdn.thegloss.com

imgace.com

bunlar da tek renk:

media-cache-cd0.pinimg.com
cdn-s3-3.wanelo.com
weirdblue.com
25.media.tumblr.com
geekdetails.com
media-cache-ec0.pinimg.com
3.bp.blogspot.com
lh5.googleusercontent.com

www.wallpaperfo.com
www.thinkstockphotos.co.uk
i.dailymail.co.uk
thebestfashionblog.com
www.short-haircut.com

Erkekler sizce güzel değil mi?

Kadınlar neden yapmıyorsunuz?

Bunlar da guzelmis:

www.thehairaffairs.com
www.inarkansas.com

o ne be? palyaço gibi!

tek renk belki, ama böyle hiç güzel değil.
  • cokilgincvesesgetirecekbirnickarayanadam  (11.12.13 11:27:20)
Piyes mi var allasen
Niye yapiym

Eklemeye ekleme: semiyoz hocam, hepsi gotum gibi.
  • cecilia  (11.12.13 11:29:51 ~ 11:48:03)
bu tip kötü bence dostum.
zevkler ve renkler ayrı amma az kişi seviyor/ yapmaya cesaret ediyor.

  • basond  (11.12.13 11:29:54)
Hee yapalım, saçımızı elimize alırız artık :)

  • old possum  (11.12.13 11:35:26)
Birincisi böyle karmakarışık renklerle hoş değil. İkincisi saçın nasıl boyandığından haberiniz var mı?
Oreal, sarı saç, kızıl saç, mavi saç vs. Biraz okursanız bir haftada akıp gittiğini yerine sert ve mat, naylon gibi saçlar bıraktığını görürsünüz. Sonra kadınlar heyoo sizin saçlarınız neden sert, neden yumuşatmıyorsunuz?

  • Lim5  (11.12.13 11:39:27)
çok az kişiye gidecek bir saç rengi/renkleri. ilk fotoğraftaki kadın güzel gözükmüyor. ikinci fotoğrafta da saç güzel ama yüze nasıl yakıştığı belli değil...

zor bir tercih yani.

ekle: sonradan eklediklerine de baktım. ilk fotoğraftaki hatun neymiş yahu öyle.
fakat gene de pek beğenmedim.
  • helios  (11.12.13 11:40:29 ~ 11:41:11)
benim hanımın ehliyetindeki fotoğrafta saçının rengi aynen şunun gibi: 25.media.tumblr.com

bi heves boyatmış üniversitede. ehliyeti alırken de o saçla vesikalık çektirmiş. hala kullanıyor o ehliyeti. bakar bakar güleriz arada.
  • kibritsuyu  (11.12.13 11:41:49 ~ 11:42:18)
Bu saç güzelini-çirkinini geçtim, deli gibi bakım gerektirir. Her gün birkaç saati ister. Üstüne de o rengi koruma için sürekli güncelleme ister, deli gibi de para ister o.
Bu doğal duran saçları yapmak o kadar saat alıyor ki, yapanın çalışmayan ve bol bol parası olan Cadde hatunu falan olması gerek. O şekli şemalı ve rengi koruma, bakım makım derken ayda min 500 tl ister.

edit: Boyamadan bahsediyorum, saç rimeli ile yıkayıp çıkmalık şeyler ayrı.
  • aychovsky  (11.12.13 11:49:15 ~ 11:52:14)
Saclari morlara, mavilere boyamiyoruz diye yine kezban olmusuz iyi mi? Duyanda tum Avrupa'daki kızlar palyaco şeklinde dolaşıyor sanacak.

Saci maviye boyayip 1 hafta oyle gezmeye kalksak sonunda rengi beyaza dogru donecek, cok çabuk akacak. Ustelik saci yipratacak.surekli bakim ve boya isteyen saçlara sahip olacagiz. Herkese de boyle renkli saçlar yakismiyor, evet. Ben saclarim beyazlayinca kendi rengine nasil boyarim diye düşünüp dururken bu renklere hic giremem sanirim.

Sac tebesirleri alip uclarini boyamayi ben de düşünüyorum ama. Yikayinca geçiyor nasil olsa.
  • fraise  (11.12.13 12:03:33)
weknowmemes.com

aklıma bu geldi.
  • kyha  (11.12.13 12:04:23)
evladım olsa cami avlusuna bırakır kaçarım..

@kibritsuyu, fotoğraftaki kıza aşık oldum :(
  • hope ender  (11.12.13 12:05:19)
arada var böyle saçlı hatunlar, hipsterlı, cosplayli, art school girllü ortamlara gir madem meraklısısın.

  • kyha  (11.12.13 12:05:57 ~ 12:44:34)
bence güzel değil. erkekim.

  • nereye bu gidis  (11.12.13 12:18:25)
o boyalar saçın am.na koyuyor o yüzden.

  • yue  (11.12.13 12:26:42)
Ben eskiden saclarim tamami kizilken uclarini mavi yapmistim gecici boya bulmustum. 5 senedir boya yok ama iki sene once yine kahverengi iken sclarim uclarini yesil yapmistim. Cidden guzel oluo aslinda

  • disardayim  (11.12.13 12:53:07)
  • kendihalindekiyaratık  (11.12.13 12:53:46)
Ben bir ara bu tarz fotoğraflardan özenip saç tebeşiri almıştım. Hayatımda bu kadar kolpa bir ürün kullanmadım. Normal resim yaptığınız kuru boyayı ıslatıp saçınıza sürüyorsunuz resmen. Yıkanınca geçiyor o yüzden yağmurlu havalarda filan kullanılmaz. Ama yıkamayınca da geçiyor çünkü bir şekilde sağa sola bulaşıyor. Ayrıca saç inanılmaz derecede mat, böyle sanki saç değil de yapay bir şeymiş gibi gözüküyor. Bir kere tek tutamı mora boyadım ondan sonra da tövbe ettim. Kullanacak olan varsa gitsin direkt boyatsın, saç tebeşiri filan hikaye.

  • dust in the wind  (11.12.13 13:02:35 ~ 13:03:06)
Böyle karışık değil de tek renk beğeniyorum.. Tamamı olmayacak, aralarda mümkünse uçlarında mavi ya da yeşil çok güzel durabilir ama kişiye göre değişiyor tabii bu durum.. Ben yapsam bu yaşta yakışmaz mesela (ya da ben kendime yakıştıramıyorum bilemem) ama şöyle 16-20 arası hatunlarda yakıştırıyorum..

Kuzenim var liseye gidiyor o istiyordu uçlarını mavi yapmak annesi izin vermiyordu, bak bu tebeşir olayını bilmiyordum, bir söyleyeyim belki buna izin kopartır :) En azından hevesini alsın kız..
  • mutekebbir  (11.12.13 13:07:04)
her şey bir yana bütün o resimlerdekilerin orijinal saç rengi sarı ve ya açık kumral.
türkiyede ezici çoğunluk siyah-kahve.
koyu renk saçta da görünmüyor boya.

ve son olarak fotograftaki gibi durmuyor gerçek hayatta. ne saçlar o kadar bakımlıi ne de renkler o kadar canlı.
  • goldentitan  (11.12.13 13:32:38)
Evlat olsa sevilmez o ne amk

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (11.12.13 14:47:50)
@corialynne

istediği kadar vazelin, krem vs sürsün hiçbir zaman sağlıklı doğal saçlar gibi durmuyor malesef. senin kardeşlerin çok şanslı sanırım, saçını açma uygulamadan sadece kendi rengine boyayanlar bile yıprandığından şikayet ediyorlar. yüzde 90'ı böyle malesef.
  • yue  (11.12.13 16:40:36)
tek renkler çok güzel bence. ben erkeğim ve kahve tonlarından alacağım mesela. teşekkürler bu başlığı açtığın için.

  • papillon7  (11.12.13 16:46:32)
sipariş verdim ben ya :D cidden gitti gidiyordan istedim bi tane set. yapacağım cumartesi dışarı çıkarken gerçi bu karda akar ama nedense canım çekti eve gelince fotoğraflara baktım şimdi ahah

  • disardayim  (11.12.13 17:48:17)