İlk işiniz

aklından geçirenlere cevap vereyim işle güçle kafayı yedim dogru
evet sorum şu: ilk işiniz neydi ve nasıl bulmustunuz anlatır mısınız

ilk elime para geçmesi ilkokulda kermesten ucuza kitap alıp 1 hafta sonra servistekilere satmayla oldu

ama düzenli ilk maaş devlet atamasıyla
  • la noix  (09.12.13 21:19:02)
barmenlikti, ailemin durumu iyi olmasına rağmen kendi gitarımı almak için çalışmam lazımdı ve araştırıp buldum

aylık 400 liraydı, 5 ay çalıştım

@la noix direk yahudi kanı hahaha hayatta aklıma gelmezdi ilkokulda böyle bir şey, helal olsun :))

edit: yaş 16'ydı bu arada
  • GibsonRules  (09.12.13 21:19:20 ~ 21:26:55)
satış danışmanı,kariyer.net ten bulmuştum.ama oraya gittiğim an ben buraya ait değilim diye aklımdan geçirdim.sonra ilerleyen zamanlarda müdürlerle kavga ve istifa

  • rock n roll  (09.12.13 21:20:02)
anannemlerin evinin orda bi bakkal vardı, bu bakkal beni baya severdi, hep dükkanda takılırdım. sonra bakkal kardeşine bi manav gibi bişey açtı ama kardeşi o zaman 20 yaşında falan, pek siklemezdi dükkanı, beni manava çakar gezer tozardı. 6 yaşındaydım ama muazzam para kazanıyordum o yaşa göre, şimdinin 10-15 lirası gibi bi para günde. karpuz, soğan muz falan satardım. bakkaldan da bakkalın kardeşinden de daha iyiydi dört işlem kabiliyetim, cevheri görüp değerlendirdiler sağolsunlar.

  • hope ender  (09.12.13 21:21:43 ~ 21:22:27)
kazanılan ilk para =>eksisozluk.com

bordrolu ilk işim; big four'da denetçilik. sınavlarına ve mülakatlarına girdim, ortalığın amına koymuştum :) ortalamam da çok etkili olmuştu.
  • [silinmiş]  (09.12.13 21:22:59)
öğrenciyken kuzenimin askerlik arkadaşının işyerine haftada 1 gün de olsa gidebilmek için zorla ikna ettim. Maddi karşılık beklemeden 3 ay kadar çalıştıkları bir projeye yardım ettim. 3 ay sonunda yine o abinin vasıtasıyla onların taşeronunda tam zamanlı işe başladım. Aro.

Kazanılan ilk para dersen 8-9 yaşlarımda abimle düğünlerde balon satıyorduk.
  • japon askeri  (09.12.13 21:24:09 ~ 21:25:37)
çocuk kitapları yapan bi yayınevinde erkek arkadaşımla bütün yayınevlerine mail atmıştık orası geri dönmüştü tasarımcı olarak başlamıştım. 1.800 tl aldım ilk işimdi.

  • pembegurba  (09.12.13 21:44:36)
Ilk is unideyken deniz yatirimda staj.

Kazanilan ilk para londrada bakkalcilik.
  • modlar bu benim feykim silebilirsiniz  (09.12.13 21:59:12)
orta sonun yaz tatili idi. babamgil insaata goturduler. 3 ay insaatta kaldim. fen lisesini kazanmisim. babam memlekete gidip geldiginde soylemisti. hic tepki sevonc mevinc olmadi kimsede. ve ben uc ayda hic para kazanmadim. oha ne dranatikmis lan.

  • syangela  (09.12.13 22:01:41)
Benzinlike temizlikci. Tuvalet falan temizlerdim benzinligin marketini duzenlerdim. Bayanim, bu isi 14 yasindayken yapmistim. Babamin benzinligiydi.

  • cometome  (09.12.13 22:03:01)
mahmutpaşa'da bir yakınımızın erkek giyim mağazası. 1 hafta dayanabildim. adamlar yoldan müşteri topluyorlardı.

  • holydreamer  (09.12.13 22:05:27)
Çocukken yapılan balon satma vb şeyler sayılmazsa, sigortamın yattığı ilk iş:

Liseden üniversiteye geçerken, Wacken konserine para biriktirmek için mobilya mağazasında satış elemanlığı. Dükkanın girişindeki "elaman aranıyor" yazısına güvenip içeriye daldım.
  • homo sapiens gotgobekus  (09.12.13 23:36:20 ~ 23:38:03)
Çocukken çekirdek satardım. Top oynadığımız sahanın yanına yan yana iki kasa koyup tezgah açar, müsteri geldi mi maçın ortasında gider satış yapardım. Maç dururdu tabi o sırada. Bardağı 100 000 di çok iyi hatırlıyorum. Malın yarısını ben yerdim zaten arkadaşlarla asdfasdf

Sigortamın yattığı ilk işimde garsonluktu. Sonra garsonluk yaptığım yerde aşçılık yaptım. Çokzel brunch masası hazırlarım. binlerce kisiye brunch hazırladım ama isin komigi kendim hayatımda hic brunch yapmadım. Sezercik gibi oldu amk bi gün bende yicem asdfadfg
  • eyyor  (11.12.13 02:01:42 ~ 02:02:53)