Strateji oyunu

İstersem ticaret istersem savaş yapabileceğim, mikro yönetimin yoğunlukla olduğu, sandbox olarak da oynanabilen bir strateji oyunu arıyorum. Oyunun tarihi, grafikleri pek de önemli değil.

Not: Europa Universalis gibi ama daha çok şehir yönetimi olan.

civilization V

  • sylow  (21.11.13 23:55:44)
civilization serisini hatim ettim zaten hocam, ayrıca civilization'da savaş olmaması gibi bir ihtimal yok mesela.

caesar serisi de aynı şekilde benim için.

insan bir yerden sonra yeni tatlar arıyor doğal olarak.
  • usuyoruzreyis  (22.11.13 00:16:50)
The Great Empires Collection diye arattir, hepsi bir arada var set, caesar ve benzeri, bide majesty'yi dene strateji seviyorsan, degisik biraz ama iyidir.

  • lutah  (22.11.13 00:52:53)
Eu nun yapımcılarından victoria mı ne vardı onu incele istersen daha çok ülkenin ekonomisiyle fabrika vs ilgilenilen Eu tarzı bir oyundu

  • joy stick  (22.11.13 01:55:36)
Hocam Victoria yüklü bilgisayarda duruyor da öğrenilecek oyun değil cidden, aşırı zaman istiyor ama aklıma getirdiğin için teşekkürler, bir kez daha bakayım.

  • usuyoruzreyis  (22.11.13 03:24:18)
crusader kings 2

  • murtilli  (22.11.13 09:20:19)
o zaman belki bu yardimci olur forums.steampowered.com

  • sylow  (22.11.13 13:07:25)
@sylow çok yardımcı oldu hocam, teşekkürler

  • usuyoruzreyis  (23.11.13 18:50:24)