erasmus mundus yüksek lisans

diyelim x avrupa ülkesinde master yapıyoruz almanya olsun türk vatandşı olarak ispanyada olan bir üniversiteye erasmus mundus programı ile gitme hakkımız var mı?

öyle türk öğrenciler var diye biliyorum, türk vatandaşı olduğunuz önemli değil de, almanya'da öğrencisi olduğunuz okul diğer öğrencilerini gönderdiği gibi sizi de gönderebilir, türk olmanız buna engel değil.

  • nicksiz bir insan  (10.11.13 17:02:43)
hayır ilk olacak.

www.mastersportal.eu:contents

burası için.
  • the knight of the apocalypsy  (10.11.13 17:15:38)
Sanıyorum kastettiğiniz exchange öğrenci olarak gitmek. Yani x üniversitesinde master yaparken ispanyadaki y üniversitesine bir veya iki dönemliğine gitmek istiyorsunuz ve bu elbette mümkün. Fakat erasmus mundus bu demek değil. Erasmus Mundus, örneğin üstteki linkteki programda olduğu gibi 4 ayrı üniversitede farklı dönemlerin geçirildiği (kaçına gidildiği kişiye bağlı değişiyor, hangisinde tez yazacağınıza göre vs.), bu üniversitelerin koordine bir şekilde çalıştığı, kabul ve burs almanın çok da kolay olmadığı programlardır.

  • depol  (10.11.13 17:36:55)
hayır. avrupa da bir okuldn master kabulu alıp erasmus ile başka bir avrupa ülkesine gitmek çift diploma almak istiyorum. yani bir yıl almanya bir yıl ispanya ya da bir yıl finlandiya bir yıl isveç te okumak gibi bir düşüncem var ve bunun 1 yılını erasmusa kitlemek istiyorum.

  • the knight of the apocalypsy  (10.11.13 18:41:26)
Üzgünüm ama Erasmus değişim programıyla başka bir üniversitede 1 yıl okuyarak ikinci bir diploma alamazsınız. Not olarak eklemeli ki, Erasmus Mundus progamlarında bile ancak partner üniversitelerin onayladığı bir adet diploma alınabiliyor.

  • depol  (10.11.13 18:56:58)
tamam işte dusuncem o yonde partner okullardan ek bir diploma almak.

Study Year One

University of Copenhagen, UC or
Swedish University of Agricultural Sciences, SLU
Joint Summer School

Universitat Autònoma de Barcelona, UAB or
University of Helsinki, UH
Study Year Two

University of Copenhagen, UC
Swedish University of Agricultural Sciences, SLU
Universitat Autònoma de Barcelona, UAB
University of Helsinki, UH

yinede olmaz mı diyorsunuz?
  • the knight of the apocalypsy  (10.11.13 19:22:02)
Hayır olmaz. Erasmus Mundus'ta partner üniversitelerin tümünün onayladığı tek bir diploma alınıyor, kaç ülke değiştirirseniz değiştirin sonuçta siz toplamda bir programı başarıyla tamamlamış oluyorsunuz. Değişim programında hele hiç öyle bir şey yok, yalnızca o diğer üniversiteden aldığınız dersleri gösterir bir transcriptiniz olur.

  • depol  (10.11.13 19:28:13)