evernote fotoğraftan yazı algılama ile ilgili

edit: evernote'un, ücretsiz kullanıcıların fotoğraflarını o taramadan geçirmesi 2 günü bulabiliyormuş. bugün denedim baktım o gün yüklediğim belge içinde arama yapabiliyorum :)

evernote'um vardı ama yeni kullanmaya başlayacağım, araştırıyordum nedir ne değildir diye, bu ocr mi neydi, fotoğraf içindeki yazıyı algılıyor hani, onu denemek istedim. yine yeni keşfettiğim camscanner'le bir kitap sayfası taradım, gayet net ve okunur halde, evernote'a gonderdim telefonumdan. not olarak geldi gelmesine ama içindeki herhangi bir kelimeyi algılamıyor, arama yaptığımda hiç bir kelimeyi bulamadı.

bunu kullanmak için bir ayar mı var? başka bir şeylerle deneyeyim mi? bilemedim, help!

camscanner'den bahsediyorsan belli başlı ve türkçenin içinde olmadığı birkaç dilde ocr fonksiyonu var onun. ocr yap dedikten sonra ocr işlemi ok falan diyor program ama aslında büyük bir bölümünü ocr'lememiş oluyor (yazıdaki bazı kelimeleri tanımış oluyor yani, denemek lazım)

  • weeping guitar  (06.10.13 00:06:31)
@weeping guitar, cam scanner'dan değil evernote'dan bahsediyorum. evernote tanımıyor kelimeleri :/

  • dasher  (06.10.13 00:22:29)
edit: dokümanı taradıktan sonra ocr bilgisini dokümana ekleyen program camscanner olduğu için evernote algolamıyor olabilir.

  • weeping guitar  (06.10.13 00:26:50 ~ 00:30:53)
@weeping guitar, direk fotoğraf çekip attım, onu da okumadı. kitap kapağı koydum hem de kocaman net yazılı. :/

  • dasher  (06.10.13 00:42:31)