iphone5firsati.org güvenilir midir?

Çok ucuza iphone 5 satıyorlar. Sizce güvenilir mi?

Allasen iphone5firsati.org isimli bir site ne kadar güvenilir olabilir ve nasıl Apple'dan bile ucuza satabilirler? Bir sorun kendinize.

  • whoosie  (31.08.13 22:14:47)
.org? ciddi misin hocam

  • GibsonRules  (31.08.13 22:15:27)
Valla adres org. Ben de güvenemediğimden soruyorum size :)

  • kareli defter  (31.08.13 22:16:55)
koşarak uzaklaş.

  • ufkun otesi  (31.08.13 22:27:01)
.org 15 tlye satılan bir uzantı :)

  • facebook  (31.08.13 22:33:21)
iphone ile android kullanirken kalitesiz donanim+malzeme deneyimi yasamak isteyenler icin o siteler.

guvenelir iphone fiyati piyasa fiyati - %10 oabilir (bu da supheli..)
  • foolrules  (31.08.13 22:47:28)
1 google aramasi yaptim site hakkinda bir sey cikmadi
2 who is domain kontrolu yaptim site bir kac gunluk bir site cikti
3 olay su; bir kac gunluk bir domain alip hizli bir facebook ve google reklam kampanyasi yapiyorlar. insanlara urunu begenmeme durumunda geri alma sozu veriyorlar.paralari toplayip siz aldatildiginizi anlayana kadar siteyi kapatip tüyüyorlar.
  • kareli defter  (31.08.13 22:50:08)
Siteyi inceledim biraz, şüphe uyandıran kısımlar aşağıdaki gibidir.

Sayfalar html, bu işten anlayanlar html sayfalara güvenmezler

Şirketin adı yok, adresi yok..

gönderim sayfasındaki
3- Aldığınız ürün hakkında bilgi almanız için kullanacağınız yöntemler (Müşteri Hizmetlerini aramak ya da mail yoluyla ulaşmak) kesinlikle her zaman ücretsizdir.
8- Müşteri hizmetlerimizle görüşmeleriniz GSM Mobil şebekeniz standart tarifesinden faturanıza yansımaktadır. Kesinlikle ekstra ücret ödemezsiniz.

çelişen maddeler, yukarıda ücretsiz yazarken aşağıda ücretlidir, ki verilen telefon numarası 0537** bu numarayı aramak ücretsiz olamaz.

7/24 bilgi sipariş numarası vermiş, üşenmedim aradım numarayı. Garantisini sordum telpa garantili dedi.telpa benim bildiğim kadarıyla resmi distribütör değil (geçen hafta teknosa çalışanıyla bu konu hakkında konuşmuştum)

site domaine whois cektim, 17 aralık 2012de 1 yıllık alınmış domain, yani 17 aralıkta site adının süresi doluyor (muhtemelen uzatmayacaklar ve böyle bi site ortadan kaybolacak)

Reng seçiniz (renk yazamayı bilmeyecek kadar amatör)

biraz daha derine inerek daha önceden açılan ve şimdi piyasada olmayan www.c7firsat.com ve c7firsati.com ile sahiplerinin aynı olduğuna ulaştım.

c7firsati.com'um geçmişine baktım web.archive.org/web/20120928002804/www.c7firsati.com

sizce sipariş sayfası çok benzer değil mi ?

c7firsati.com ile ilgili şikayetvar'daki şikayetlere şuradan ulaşabilirsiniz; www.sikayetvar.com
hatta şikayetlerden bir tanesi şudur, "7/11/2012 tarihinde Nokia c7 siparişi verdim 9/11/2012 cuma günü p** kargoyla gelen ürün içinden parfüm çıktı 0541318**** nolu telefonla arandığım için bu telefondaki şahsı arayarak gelen ürün içinde c7 yerine parfüm çıktığını söyledim"

özet olarak iphone 5 diye parfüm gönderebilirler :)
  • facebook  (31.08.13 23:07:46 ~ 23:14:09)
Evet evet aynen öyle :) oh ! Bir akşamı daha dolandırılmadan kapattık :)))

  • kareli defter  (31.08.13 23:19:05)
usta allah aşkına nereden buldun bu siteyi. satın ala bastığımda gönderim gerçekleşmiştir yazıyor :D

  • cetoxim  (01.09.13 01:40:00)