amerika'dan turkiye'ye kisisel esya gonderimi

cogunlukla giysi olmak uzere, kitap, mutfak zimbirtilari falan gondermek istiyorum tasimak istemedigimden dolayi. en fazla 50*50lik 2 koliyi gecmeyecektir. gumrukte problem yasamamak icin nasil bir yol izlemeli, hangi firmayla calismali tecrubeli olanlar yardimci olabilirse cok sevinirim. tesekkurler,

Size ait eşyalar dışında başka birşey yok ve bir eşyanın aynısından 5er 10ar tane yoksa gümrükte problem yaşamazsınız diye biliyorum ben.

  • darthcat  (28.08.13 00:23:03 ~ 00:23:19)
@darthcat daha once fransa'dan turkiye'ye sadece giysilerimi gondermistim dhl ile ama gumruge takildi, sonra tonla rezillik cektim onlarca sayfa kagit doldurdum, gunlerce bekledim. guven olmuyor yani bizim gumruge.

  • yigitovic  (28.08.13 00:25:43)
bence astarı yüzünden pahalıya gelir. ben oradan buraya getirirken getirdiğin şirketin anlaşması oluyor ucuza geliyor. ama senin şirket ile böyle bir anlaşman yok.yol maliyeti kıyafet maliyetini bile aşabilir.

edit : mesela ben aras kargo ile bir hesap yaptım. 50x50x50 boyutlarında 20 kiloluk 2 koli 1700 küsür liraya gidiyor tabi sen aras ile göndermeyeceksin daha ucuz bir yer bulabilirsin.
  • tahsin baskan  (28.08.13 00:33:14 ~ 00:37:00)
Hmm... Peki bu sefer ne ile göndereceksin? USPS ile mi?

  • darthcat  (28.08.13 00:37:36)