Uzayan Okula Öğrenim Kredisi Uzattırma

Selamlar, okul 1 sene uzadı, eylülde son dönemime başlaycağım. öğrenim kredisi eylül'de kesilecek haliyle. Uzatma imkanım var mıdır 1 sene daha? Elbette üzerine borç binecek ama beni 1 sene daha rahatlatacak bu olay. Uzatılabiliyorsa prosedürü nedir ne yapmam gerekiyor? Bilgisi olan varsa yardımcı olabilirse çok iyi olur. Şimdiden teşekkürler.

seninle aynı durumdayım ve duyduğum kadarıyla kredi uzatılamıyor. geri ödenmesi erteleniyor.

  • zgrydn  (06.08.13 21:18:56 ~ 21:19:19)
ben de okulu uzatmıştım, uzamıyor bildiğim kadarıyla.

edit:

Öğrenim Kredisi nedir?

"Yüksek öğrenim gören T.C. uyruklu öğrencileri maddi yönden desteklemek, sosyal ve kültürel gelişmelerini kolaylaştırmak amacıyla devam ettikleri yüksek öğretim kurumlarının normal öğrenimi süresince verilen, zorunlu hizmet yükümlülüğü bulunmayan borç paradır."

normal öğrenim diyor. yani yok uzamıyor.
  • infernal majesty  (06.08.13 21:22:14 ~ 21:25:41)
Ben kesin bilgi vereyim, uzatamazsın.

  • buff  (06.08.13 22:23:23)
Uzamaz alirken kac yillik senet imzaladiysan oyle kalir.

  • gec  (06.08.13 22:31:18)
4 yıllık imza attıysan, 1 yıl hazırlık okuduysan, krediye başvururken bende hazırlık seçeneği yoktu neyse,
Hazırlık + 3 yıl okuyunca 4 yıllık kredini almış oluyosun.
1 yıl bu sebeple uzatabiliyosun, hazırlık okuduğuna dair belge ve dilekçe ile.. Benim de eylül de yapmam lazım...
  • indescribable  (06.08.13 22:48:23)