pegasus bilet değişikliği

book.flypgs.com
şu tabloda ücretin 40 euro'su kesilir ne demek? biletten mi 40 euro kesiyor yoksa bilet değiştirmek için 40 euro mu veriyoruz

atıyorum 100 euroya bilet aldın. onu değiştirmek istiyorsun. 80 euroluk bir bilet buldun. 40 eurosu kesilecek yani 100-40=60 euro hakkın olacak. 20 euro da ödeme yapacaksın. o şekilde anladım ben.

  • yigitkaraca  (30.07.13 22:57:44)
Buradaki tablo bize pegasus hava yollarının iptal ya da değişiklik talepleri karşısında uyguladığı ceza politikasını saatlik dilimleri göz önüne alarak sergilemiştir. İlk bakışta şirketin sert bir ceza politkasına sahip olduğunu anlayabiliyoruz.

Bu tabloya göre Kampanyalı ya da Süper Sınıflardan bilet aldıysan hiç bir şekilde ödeme alamayıp, yüksek ücretli biletler olan flex sınıfından bilet aldıysan duruma göre değişen ücretler ödemenden kesilip iade edilebiliyormuş. Bu durumlar dahilinde eğer flex sınıftan almış isek uçuşa 72 saatten çok varsa 40 Euro 72-2 saat arasındaki dilimde isek 50 Euro kesilirken 2 saatten az varsa ödeme yapılmıyor. Benzer durum İptal-İade içinde görünmekte ve uçuşa 72 saatten çok varsa 65 Euro 2 saatten çok 72 saatten azsa 85 Euro ve yine 2 saatten azsa geri ödeme yapılmamakta imiş.

Genel olarak baktığımızda kesin kararlı değilsek ya da çok paramız yok ise bu hava yolundan bilet almadan önce iyi düşünmemiz lazımmış yoksa paramız yanabilir ya da yolunmuş tavuğa dönebilirmiş.

  • EXXE01  (30.07.13 23:00:19)
İptal iade durumunda sana ödediğin tutarın ne kadarını vereceklerini gösteren bir tablo

40 euro kesilir diyo mesela aldığın bilet 100 euro ise iptal veya iade etmek istedin tablodaki zaman aralıklarına göre, 40 eurosunu kesip 60 eurosunu iade ediyor sana.
  • materyalist imam  (30.07.13 23:14:04)
La diğer yorumları niye sildin

  • EXXE01  (30.07.13 23:38:29)