%50

taktım ben bu yüzde50 meselesine. bu millet mal mı? matematik özürlü mü? diyelim ki tayyip gerçekten geçerli oyların yarısını aldı(sadece bizzat yaşadığım hile hurdayı bile anlatsam herkesin aklı durur götü tavana vurur), bu Türkiye'de yaşayan tüm insanların %50'si mi demek oluyor? 19milyon oy almış altı üstü nüfusun %25'i anca yapar. niye kimse bundan bahsetmiyor? acayip gıcık oluyorum. akp tarafında olmayan karşısındadır zaten bunun tartışılacak bir tarafı da yok %75'iz gençler metin olalım.

anlatan cok oldu da anlayan olmadi, he de gec sende :)

  • turti lr  (07.06.13 02:36:27)
onunla ilgili resmi araştırma yapmış bir tanıdığımın yazısını duyuru olarak paylaşacağım bu gece ya da yarın.

aynen öyle.
  • blatta hiberna  (07.06.13 02:38:21)
güncel sayılara bakarak.. bu ülkenin bilinen nüfusu 75.627.384.. cia'in çok emin konuştuğu nüfus sayımız 80,694,485.. bu ülkede 10 milyon kayıt dışı seçmen olduğu konuşuluyor..

seçmen sayısı: 52.806.322
kullanılan oy: 43.914.948
geçerli oy: 42.941.763

son seçimlerde akp'nin aldığı oy: 21.399.082
yaş nedeniyle oy kullanamayan nüfus: 22 milyon
bir sonraki seçim döneminde yaşı 18 olacak ve oy kullanabilecek nüfus: ( [ 15-19 yaş ] 6.405.552 )

hala %50 mi diyorlar, hadi oradan abi. adrese dayalı nüfus sistemi bu ülkenin sorunu, seçim barajı bu ülkenin sorunu, seçilemeyen partinin oylarının en çok oyu alan partiye akması bu ülkenin sorunu. öteki tarafa göçmüş kaç kişiye oy kullandırıldı? haberleri hatırlayın arkadaşlar...
  • synche  (07.06.13 02:49:18 ~ 03:04:19)
"19milyon oy almış altı üstü..." güldürdün beni.

o %75'in tamamının ak parti karşıtı olduğu sonucuna nasıl vardın?
  • slm  (07.06.13 02:49:21 ~ 02:51:21)
Abi gece gece yorma kendini böyle hesaplarla.. ordan alt edilmez RTE

  • ne zaman gitti tren  (07.06.13 03:15:58)
abi gezi parkinda milleti gaza boguyolar cnn türk penguen gösteriyo, arinc yabanci basin hassas degil türk basini kadar diyo, sen gelmis %50 diyosun :)

  • serabetan  (07.06.13 03:23:12)
Tayyip bi bıraksa taksimi ezecekmiş bunlar arkadaşlar. bittik biz! bittik! Yarın kan çıkarsa gelir eylemciler yaptı diye ağlarsınız burada.

  • adoramer3ku  (07.06.13 03:24:14)
bir dahaki seçim oy kullanmaya hakkına ilk defa kavuşacak 7 milyon kişiden hiçbiri AKP ye oy vermez diye düşünüyorsanız sizde de bir sorun var.

10 bin kişiye anket yapıyorlar seçimden önce aşağı yukarı seçim sonucu tahmin edebiliyorlar. aynı şekilde geçerli oyların yarısını aldıysa bir parti, genele vurursak gene 50% eder malesef.
  • kafkef  (07.06.13 09:54:21)
Anlamadığınız şey şu, GEzi parkında 10bin hadi tüm rakamları en üst düzeyde kullanalım 100bin kişi görünce tamamdır, gençlik anti akp oldu diyorsunuz.

yahu olay şu, orada bulunan 100bin kişi zaten akpye oy vermedi vermeyecekti de, çoğunun aileside öyle. evet arada 2-3bin kişilik bir nceden akpye oy veren eksim olabilir ama çoğunluk zaten muhalifti hala muhalif.

insanları şaşırtan nokta facebook twitter üzerinden muhalif olanların ilk kez meydana inmesi, ki bu da çok güzel bir şey.

yarın bir gün tayyip miting yapacağım gençleri toplayacağım dese gene istanbulda 200bin kişiyi toplar aynı yaş grubundan.
  • efrasiyab87  (07.06.13 10:41:45)
NAsıl indireceksin?

HAdi indirdin kimi koyacaksın?
NEyle koyacaksın, seçimle mi?

e Tayyip seçimle geldi zaten.

yok seçimle koymayacaksan o zaman senin ne meşrutiyetin var? kıçı kırık muz cumhuriyetleri gibi başkenti basan tahtı ele geçirir tarzı bir yeni yönetim tarzı mı oluşturacaksın?

çok film izliyorsunuz arkadaş.
  • efrasiyab87  (07.06.13 15:41:20)
merhum artislik yapınca kaçmadan cevabını dinleyeydin bari gülüm

  • tetebangura  (09.06.13 20:28:52)
benim anlamadığım %50 nasıl çoğunluk oluyor sürekli çoğunluğuz diyen andaval bir kitle var. bir de demiyorlar mı seçimde görüşelim diye hastasıyım barajı geçemeyen oylar akp'ye gidiyor zaten ileri demokrasiye gel

  • feykalade  (09.06.13 21:01:08)