tema vistayı bozdu, acil yardım

her şey macosx görünümlü bir vista arzulamam ile başladı. araştırmalarım sonucu bir site buldum: www.vistaosx.net

bu siteden indirdiğim setup dosyasını kurdum ve temayı seçerek çalıştırdım. masaüstü felan güzeldi ama birkaç şey hoşuma gitmedi ve uninstall edeyim dedim. uninstall dosyası falan yoktu. siteden uninstall konusunda bir kıllık yaşamanız olasıdır, kıllık durumunda şu siteye gözatın denmiş: patrickgs.deviantart.com

uninstall muhteviyatlı deviantart sayfasındaki basamakları takip etmeye başladım. ilk basamak olarak "user account control" ün kapalı olması istenmiş ama ben pek sallamadım, belki de sorunun kaynağı budur :( ikinci basamaktaki exe yi çalıştırdım, üçüncü basamakta yazılı 6 dosyanın 5 tanesi vardı ve istenilen şekilde bu 5 tanesinin ismini değiştim. "shsvcs.dll" isimli bir dosya olmadığından bu değişimi yapamadım.

dördüncü basamaktaki gibi final09 formatlı dosyaları filtreledim. örnek resimde 6 tane çıkarken bende ise sadece 3 tane bu formatlı dosya çıktı. onları da bir türlü dll yapamadım. iyice sinirlendim ve eksik şekide 5. aşamaya geçtim ve restart attım. windows co. yazısı ve loading işaretli bölüm geçtikten sonra mouse imleci göründü ama arka plan simsiyah. bu şekil kaldı pc. güvenli kipten gireyim felan dedim yok.

özetlemek gerekir ise system32 den dosya formatı değişikliği yaptım ve bunun sonucunda vista açılmaz oldu. nedeni de büyük ihtimal temanın girişteki ışıklı vista ambleminin yerine apple logosu koymuş olması ve de ben tam değişiklikleri yapamayınca giriş kısmının muammada kalması diye düşünüyorum. ne olacak bu işin sonu kestiremiyorum, eskiden olsa takar cd yi bi format felan atardık. bu vistada bu işler nasıl yürüyor, ondan bile bihaberim.

bunca yazıyı kim okur uğraşır da yardımcı olur sorunsalının bilincindeyim. şimdiden canınız sağolsun ;)

YourUninstall programı kullanıyorsan oradan uninstall etmeyi dene. kullanmak iyidir.

  • etna  (23.02.09 00:11:02)
sistem geri yukleme yap baska turlu olmuyordu sanırım donusu.

  • bryan fury  (23.02.09 01:35:43)
ya da cd varsa repair dene.

  • bryan fury  (23.02.09 01:36:38)
vista acılmadığından sistem geri yükleme yapamıyorum. vista açılmadan msdos' dan veya başka bir şekilde sistem geri yükleme yapılabiliyorsa nasıl olduğunu söylerseniz sevinirim. repair olayı ilk aklıma gelen oldu. ama bu yeni laptoplar ile birlikte vista dvd si verilmiyor. sanırım d: nin içine yüklenmiş oluyor driver ve os gibi şeyler. vista açılmadığından bunları dvd ye yazmak gibi bir lüksüm de yok artık :(

yeni bir gelişme yaşadım. windows co. yazısı ile loading ekranı bitip siyah ekran ve üzerine mouse imleci gelince baya bir bekledim. bildiğin vista ekran koruyucusu devreye girdi. tahminim kullanıcı şifresi soran ekranda bir sorun var ve görüntülenemiyor :(
  • ak you war  (23.02.09 08:33:26)