yorulunca kulak tıkanması?

Spor salonunda çalışırken aslında çok yorulmasam da bir yerden sonra kulaklarımdan biri sanki tıkanıyor.
kendi nefes alışımı falan duymaya başlıyorum ve çok sinir bozucu bir hale geliyor. "tam tıkansın bari de nefes alışımı duymayayım" diye saçma sapan burnumu çekip duruyorum.
Muhtemelen buna bağlı olarak da bir süre sonra esnemeye başlıyorum.evet spor yaparken esniyorum :)

Spor dediğimiz hafif ısınma ve esneme hareketlerinin ardından çok ağır olmayan ağırlıklarla çalışmak.

Önemli bir şey olduğunu sanmıyorum,merak ettim sadece.Doktora gidiniz demeyiniz lüfen bir bilginiz yoksa.(diyorsan ki "bu kulak zarının bilmemnesinin hasarlı olduğunu gösteriyor olabilir,gelecekte çok daha önemli sorunlara yol açabilir", o zaman izin veriyorum)

bugun benim de oldu.futbol maçı yapıyorduk.Belli bir süre koşudan sonra sağ kulağım tıkandı.dediğiniz gibi nefes alışımı felan duyuyordum.Bende şu havuzlarda kulak açmak için yapılan balon hareketini yaptım.ağzı,burnu kapatıyosun.sonra deli gibi üflemeye başlıyosun.ağız burun kapalı nerden çıkıcak o hava.aşşağıya çok yol var.direk kulaktan fırtladı ve o tıkanma geçti haberin olsun :)

  • artikbenimdebirvolvomvar  (12.02.09 01:11:53)
kulağınızda kir birikmiş, terleyince kabarma yapıyor.

  • kopuk ucurtma  (12.02.09 01:18:32)
sinüslerinize baktırmakta yarar var.

  • selim alai  (12.02.09 09:37:03)