Brendi Sorusu

şimdi ben şu linkteki brendiden aldım bugün. bu ne tür nasıl bişey oluyor orasını anlamadım. www.henningswine.co.uk

şişe üzerinde her yerde brandy yazıyor, ama verdiğim linkte fransa'nın cognac bölgesi yazıyor. o zaman neden bunun ismi cognac değil de hala brandy? konyakların üstünde de mi brendi yazıyor yani konyak yazması yerine?

bi de arkadaki türkçe etiketinde "liverpool'da şişelenmiştir" diyor. arkadaş fransız konyağını neden ingilterede şişeliyosunuz? neresi fransız olur o zaman bunun?

konyak, brendi vs. bu tarz içkiler konusunda cahilim biraz, aydınlatan olursa sevinirim.

her konyak bir brendi,her brendi ise bir konyaktır.brendiler her türlü meyveden üretilebilir,konyak ise sadece üzümden.fransanın da tescilli markasıdır konyak.
Konyaklarında sıralaması/çeşitleri vardır kalitesini gösteren x.o , v.s.o.p falan diye yazar üstünde.bakın bakalım yazıyormu üstünde.Ama sanıyorum ki konyak değildir büyük ihtimalle.Bilenler daha yararlı bilgi verecektir.(ne yazdım ne anlattım bende anlamadım kafam başka yerde,karışık.)

Edit:her konyak bir brendi,her brendi ise konyak değildir.
  • MtKrt  (07.04.13 20:55:55 ~ 23:41:15)
Liverpool'da şişelendiyse zaten cognac olma şartını yerine getiremez. Cognac için bölgede üretim dışında birçok öğe daha gerekir, üzümü, kalitesi, şusu busu. Bu brendi sanırım çok kaliteli değil, internette okuduğum 1-2 yerde korkunç demişler. Bir ihtimal cognac üretiminden artan düşük kalitelileri pazara sürme tarzı bir markadır.

  • whoosie  (07.04.13 21:59:45)
@MtKrt

dostum öncelikle ilk cümlen yanlış. ikinci olarak evet v.s.o.p yazıyor, ama bu soruma cevap değil. benim anlamadığım olay bu içki fransanın cognac bölgesinde üretildiyse -ki sitede öyle yazıyor- neden ismi cognac değil de brandy, ikinci olarak ingiltere'de şişelenmesinin amacı ne? neyse sağolasın ilgi gösterdiğin için.

@whoosie

aynen dostum ispirtodan farkı yok :d
  • speculative fiction  (07.04.13 22:01:59 ~ 22:03:03)