Trafik Cezası

Trafik Cezası DI/00276xxx 41,20 82,40 0,00 123,60

Trafik Cezası DG/00685xxx 32,10 12,84 0,00 44,94

Trafik Cezası DV/000449xxx 45,00 85,50 0,00 130,50
CEZA GECİKME FAİZİ TOPLAM

merabayın
bankadan sorguladığımda yukarıdaki gibi trafik cezaları görünüyor, gelirler.gov.tr den sorguulayınca birşey çıkmıyor.ve eve hiç bir kağıt vs. gelmedi. hangi tarihte, nerde, ne için yazıldığını da bilmiyorum. bunları nereden ve ne şekil öğrenirim? elime geçmeyen ceza tutanağına nasıl faiz biniyor onu da anlamış değilim. ceza gelse niye ödemeyeyim, ben vergisini veren bir vatandaşım dostum. şuna bak 41 liralık ceza 123 lira olmuş. ceza neyse, insanlık hali de faiz evlat acısı gibi koyar, buna itiraz edemezmiyim.

bu olaylar paso değişiyor

binmemesi lazım; bildiğim şu, eve gelen kağıda imza atmadıkça katlanmaz, ödemek zorunda da değilsin, taa ki vergi yatırmaya gidene kadar, ya da arabayı satarken falan.
  • thefirstfbli  (02.02.09 23:32:04)
Sizden önceki sahibinin bir şekilde üstünde kalmış ceza olabilir. Diyeceksiniz ki arabayı üstümüze aldığımızda bütün borçlarının ödendiğine dair kağıtla gidiyoruz notere, nasıl olur? Ha işte nasıl oluyor demeyin oluyor, bizim arabada da var, bankada görünüyor, maliyede görünmüyor. Ben arabanın vizesini yaptırmaya gittiğimde vergi şeysindeki adam onun eski olduğunu gördü, bu sizi ilgilendiren bir borç değil dedi.

Bunun tek problemi şu, diyelim arabanın size ait vergisinin ya da cezasının tarihini kaçırdınız ve bir bankaya gittiniz (Vakıfbank'ta başıma geldi), veznedeki adam eski borcu da görüyor ve eski borç ödenmeden yenisini alamam diyor. Ama normal vergi dairesi bu işlemi düzgünce yapabiliyor, evet.
  • sui  (03.02.09 07:16:47)