Göz Seyirmesi

çok medikal sayılmaz ama sol gözümün alt kısmı - göz torbası diyebiliriz - seyiriyor ( gözüm atıyor mu denilirdi bi de ). neyse çok sıklıkla olmamakla beraber aslında çok fazla rahatsızlıkta vermiyor ( arada huzursuz oluyorum ama ). yaklaşık 1 haftadır devam etmekte, ha geçer ha geçecek diye bekliyorum ama artık canımı sıkmaya başladı. uyku düzensizliğim yok. bedenen yorgun değilim. sebep ne olabilir ya, lütfen bi fikir şeyedin.

sebep genelde stres. oyle bir kac hafta falan surer sonra durur. uc dort ay sonra yine seyirmeye baslayabilir, gene durur. endise edilecek bir sey de yok, bilinen net bir caresi de yok. ama cok sinir eden bi sey. bende de oluyor arada. hatta bir doktora da sormustum sebebini; "olur oyle" demisti.

  • ne nicki be  (23.01.09 22:07:09 ~ 22:08:23)
benim de öyle bir iki ay devam etmişti, sonra farkında olmadan yok oldu. ciddi bir sorunun işareti olmasa gerek.

  • tom riddle  (23.01.09 22:09:42)
Yorgunluk. Genellikle göz seğirmelerinin nedeni kronik yorgunluk oluyor. Fark etmeseniz de, yorgunsunuz demek ki. Kendinizi hiçbir şekilde (beyin olarak veyâ bedenen) yormamaya ya da mümkün olduğunca az yormaya bakın. Dinlenmeyi ihmâl etmeyin.
Geçmiş olsun.

  • nuage  (23.01.09 22:16:02)
magnezyum eksikligi de goz segirmesine yol acabiliyormus, aklinizda bulunsun.

  • diabolus79  (23.01.09 22:30:36)
stres ve yorgunluktan oluyor genelde. 1 haftadır varsa ha geçti ha geçecek durumunda o zaman.

  • xenophobe  (23.01.09 22:56:17)
Oncelikle gecmis olsun,
Buna medikal terminolojide gozkapagi myokymia'si deniliyor. Ozellikle stres, yorgunluk, asiri alkol ve kahve gibi santral sinir sistemi etkileyici madde alimi ile iliskilidir. Bu etkenler ortadan kalkar ise gecer. Esas onemli problem ise su: eger bu seyirme ile yuzde baska kaslar da (ornegin agiz kosesi, alin veya boyun kaslari gibi) ayni sekilde beraberce seyiriyor ise bu ciddi bir durumun erken belirtisi olabilir ve beyin MR cektirmek gerekebilir. Iciniz rahat etmeyecek ise, bir universite hastanesinin noroloji bolumune basvurmanizi onerebilirim, diger hastanelerde bu durumu pek onemsemeyebilirler...

  • paramedic  (24.01.09 11:55:49)
  • thefirstfbli  (24.01.09 11:57:41)