hele ankaralılar bir toplansın

hiç ankaraya gitmedim. tahmin ettiğim soba,kurum kokusu gri bir ton ve beton evlerin çatıları. ankara deyiverince aklıma bunlar geliyor. sadece kitaplarda okudum, bizim büyük çaresizliğimizde de izleyerek sevdim. bohem gri bir havası var. ama ne kadar ankarada okuyan arkadaşım varsa lanet ediyor. siz anakarayı seviyor musunuz? seviyorsanız neyini seviyorsunuz? ankara nasıl yer? hele bir anlatın.

ben seviyorum.
en azından 5 farklı başkentte yaşadım ve ankara cidden hzurlu bir yer bence.

  • kayranin kedisi  (16.02.13 22:54:25)
+ : duzenli, ulasim kolay, suc orani dusuk, sakin, turkiyenin her yerine ucakla 1.25 saat, hizli tren merkezi, bankada en cok mevduat bulundurulan sehir, sonbahari huzunlu, universiteleri bol, sehir genisleme projeleri guzel, rekreasyon alanlari olusturuluyor, okulu bitiren üniversiteli şehirde kalıyor, bahar şenlikleri

- : insanlar daha muhafazakar gulumseme cok yok, yazin deniz ihtiyacini gunu birlik cozemezsiniz, belediye altyapi yatirimi düşük, yayalar degil arabalar oncelikli trafikte, meydan yok, sehir atakule ile ulus arasina sıkışmış durumda, buyuk organizasyon cok olmaz, sehir estetigi bastan savma cok basarili degil, kalitesiz kömür kullanımı hava sorunu yaratiyor, çok göç alıyor
  • bigman  (16.02.13 23:03:34)
kötü bok gibi, kimse gelmesin.

gelmesin de biz mutlu mesut yaşamaya devam edelim. belki şu başımıza yeni yeni musallat olan trafik çilesi de geçer.

doğma büyüme ankara, kütük ankara. ama soracak olursan da son 9 yıldır seviyorum bu şehri. öncesinde hakikaten griydi sadece.

"hem şehirleri güzelleştiren orada yaşayan sevdiklerin değil midir?"
  • elalemin derdi  (16.02.13 23:06:16)
amerikadayim, buradan once 5 yilimi orada gecirdim, ankarayi cok seviyorum, aspavayi cok ozluyorum, tunali, tunus, bahceli hep guzel yerler. encoy :p

  • jemjumun intikami  (16.02.13 23:14:42)
tamam yahu bir şey beklemiyorum veya popüler bir şeye kapılıp da hayranıyım demiyorum
sadece merak ettim ankaralının dilinden dinlemek istedim, gelmeye de niyetim yok hacı :)

  • musluksuyu  (16.02.13 23:21:40)
seviyorum. neyini sevdiğimi tam olarak bilmiyorum ama sanırım basitliği ve içindeki insanları olmalı.

  • hayley williams ile evlenecek genc  (16.02.13 23:40:54)