LCD TV izleme mesafesi ve ekran genişliği?

Lcd tv alıcam. 40" (103cm) ve 46" (117cm) arasında kararsız kaldım. izleme mesafesi (koltukla tv arası) 4 metre olacak. 46" çok büyük gelir mi acaba odaya? Alışveriş merkezlerinde mekan çok büyük olduğundan gözüme normal görünüyor ama evde durum değişir elbet. Bilemedim. Napayım?

46" için 4 metre az geldi. en az 6 metre olması daha sağlıklı diye düşünüyorum.

  • deckard  (19.01.09 00:02:48)
40" derim ben biz şöyle birşey almıştık www.vatanbilgisayar.com hiçbir yamuğunuda görmedik şimdiye kadar.

  • madrigal  (19.01.09 00:14:47)
günler geçtikçe 46" bile gözünüze çok küçük gelecek.. tecrübeyle sabittir..o yüzden mağazalarda kararsız müşterilerin yanlarına hafifçe sokulup alabildiğinizin en büyüğünü alın diyorum hep..sizin içinde geçerli bu..

  • copy paste  (19.01.09 00:15:22)
46" büyük oraya, biz 3.5 m'den 40" izliyoruz gayet iyi. Alırken 46" alsak mı diye düşündük "amman sakın ha" dediler, doğru demişler bence.

  • sui  (19.01.09 07:16:45)
46 büyük geliyor. 42'nin en küçük mesafesi 3,5 metre. 4 metre ideali olur.

  • trocero  (19.01.09 07:48:11)
teşekkürler cevaplar için.
@madrigal: benim de uzun araştırmalar sonucu karar verdiğim tv bu. Ama gariptir bir anda her yerde tükendi. Yenisini de getirmiyorlar nedense. Bir yerde 46" olanını buldum o yüzden kararsız kaldım. Neyse sağolun tekrar.

  • neronas  (19.01.09 08:45:51)
biz de milyonlarca yıl araştırmadan sonra o modelin 40 inç olanını aldık, gayet güzel falan vs. optimum outlet teki samsung bayiine gidin orda vardı en son baktğımda fiyatı da bizim aldığımzdan çok daha ucuzdu. ayrıca paranız yetiyosa 46 inç alın zira bi süre sora 40 inç küçük geliyo. 3,5 metre ve üstü için ben kişisel olarak 46 inç i öneririm.

  • rentts1  (19.01.09 10:20:30 ~ 10:21:24)
Geçen sene "analog haberleşme" dersinde geçmişti bu tv izleme mesafesi konusu. En sağlıklı olanı ekran mesafesinin 7 katı olanı diyordu hoca ve kitap.

  • iustitia omnibus  (19.01.09 16:04:03)