tecrübeli blog(wordpress) kullanıcıları

birkaç sorum olacak arkadaşlar...

şimdi benim, wordpress üzerinde ücretsiz olarak kullandığım bir blogum var. kendime bir domain ve hosting alıp blogu oraya taşıyayım diyorum. sorularım;

1- domain ve hosting hariç bir ücret ödemem gerekiyor mu?

2- bugüne kadar bloga girilmiş her veri taşınacak mı? yorumlar, beğeniler vs?

3- kendi alanımda, wordpress yine kendi reklamlarını koyuyor mu? istemiyorum ben o reklamları, kalksın istiyorum onlar...

Eğer bu soruya cevap verebilecek kimse varsa. bende ruhibirbanyo'nun sorusuna soru eklemek istiyorum. Bende aynısını şekilde yeni bir hosting'e taşımak istiyorum wordpress blogumu ama ben daha önce wordpress'i kullanarak *******.com olarak bir kere açmıştım blogumu. Sonra üyeliğimi devam ettirmek istemedim. Aynı domain ismini başka bir yerden alamıyorum şimdi üyeliğim bitmesine rağmen...

  • darthcat  (31.01.13 19:45:21)
ben de soruyu sorana bi soru sormak istiyorum blog sitesi açmak isteyen biri olarak.blogunuza wordpres haricinde reklam alabiliyor musunuz ve reklamlardan para kazanabiliyor musunuz.saygılar.

  • izole  (31.01.13 20:30:50)
@izole, yalnızca wordpress için konuşayım, diğer servis sağlayıcıları bilmiyorum. wordpresste üyelik açarken free ve pro olmak üzere iki çeşit sistem var. free'de temanı seçip kullanmaya başlıyorsun. pro'da bir çok ek özellik mevcut, bunun içinde reklam alma özeliği de var bildiğim kadarıyla. ama bunu yapabilmek için de önce bir miktar ödemen gerekiyor wordpresse. daha bilgili arkadaşlar da gelip yazsalar bir şeyler, daha aydınlatıcı olur, ben çok emin değilim.

  • ruhibirbanyo  (31.01.13 20:45:08)