Wireless router'ı alıcı olarak kullanmak?

Komşuda wireless internet var. Bizde de ethernet kartlı desktop bir bilgisayar var. Bir de Netgear marka wireless router (access pointmiş ayrıca) var. Biz bu netgear'ı ethernet kablosuyla bilgisayara bağlayarak, komşumuzun bize sunduğu wireless internetten faydalanabilir miyiz?

Bana olur gibi geldi. Bilgisayara bağlayıp LAN oluşturdum. Fakat router tamamen interneti arkasındaki ethernet portundan alıp yayacak şekilde dizayn edilmiş. Menüsünde de bulamadım. Yapamadım sonuçta da aklıma takıldı. Olur mu?

ee hayliyle olmaz tabi..doğasına aykırı bi şey denemişsin..zaten ikinci pragrafın üçüncü cümlesindede yazmışsın... madem komşunda wireless var sana kablosuz usb adaptor lazım olacak..bunu masaüstü pc ne takıp wireless sayesinde sinyal alabilirsin.

buda şeklen böle bişey.
www.hepsiburada.com
  • copy paste  (14.01.09 01:14:10)
netgearda access point özelliği mevcut ise ayarlarında wireless bölümünden modemi acess point olarak çalışması için ayarlamalısınız, o zaman ancak ethernet kablosu ile internete bağlanabilirsiniz.
"To convert a Wireless router to a Wireless Access Point: English 101

Log into the Wireless router and turn off it’s DHCP server.
Then give it an IP address in the range of the other router’s IP subnet but outside it’s DHCP range.
Then connect the two routers using their LAN ports (sometime marked 1 to 4) and leave the WAN or Internet port of the Wireless router empty."

episteme.arstechnica.com
  • edip  (14.01.09 01:31:02)
ikisindede mesh varsa cillop gibi akarsin alemlere.
birini primary digerini secondery mantigiyla baglarsan baglanir.

  • oyuncak bulut  (14.01.09 02:44:57)