Ürünüm gümrüğe takıldı napim lan ben

Danimarka'ya garanti kapsamında tamiri için TAMİR diye yolladığım ürünüm geri gelirken (yenisi sanırım) gelemedi. Steelseries firması kulaklığımı FedEx ile göndermiş. Sabah sabah kulaklık beklerken evrak geldi.

Aradım konuştum muayeneye sokalım dediler. İyi sokun dedim.

Ben ne yapayım? Geri göndertme ücreti 150$ çıkarmış. Ben gümrükten çeksem 130 lira civarı en az tutarmış. Ki gönderirken bir de ürün bedeli 1$ yazdırmışlar özellikle.

RMA yani TAMİR olduğu için Steelseries'ten belge mi isteyeyim?
Gümrük paylarını ödeyip bunları Steelseries'ten mi talep edeyim?
Steelseries'e durumu anlatıp geri göndertip bir daha PTT ile mi yollatayım?
Gidip muayeneden payıma ne düşerse ödeyeyim mi?

Ulan yenisini alsam koymazdı en azından böyle bir riski bilirdim. Zaten aldığım ürün için önce göndermeye 50TL sonra da böyle ücretler ödemek koyuyor.

Napim gümrükçüler?

gönderen firmanın faturayı arızalı değişim ücretsizdir şeklinde kesmiş olması lazım. fedexten gelen evrakları mail ile iste bakalım faturada ne yazıyor.

  • orpheus  (14.01.13 11:34:43)
evet o şekilde kesilmiş ve elimde belgeler var zaten

  • erobur  (14.01.13 12:03:06)
bu durumda ilgili gümrük birimine bir dilekçe yazarak şansınızı deneyin. bu şekilde gelen ürünün gümrüğe takılmaması gerekirdi.

gerekirse gidip gümrük memurları ile görüşün.
  • orpheus  (14.01.13 17:29:35)