Yeşil Pasaport

gerekli belgelerde şu yazıyor:

b) Emekli olma veya görevden çekilmek (istifa) suretiyle görevlerinden ayrılmış olanların emekli olduğu veya ayrıldığı tarihteki unvan ve kadro derecesini gösteren, kurumlarından alacakları mühürlü belge.
Emekli olanlar emekli olduktan sonra pasaport aldılarsa bundan sonraki pasaport başvurularında kadro derecesi gösterir mühürlü belge getirmelerine gerek yoktur.

babam yeşil pasaportunu aldığında çalışıyordu, bu istedikleri belgeyi götürmüş pasaport çıkartırken. şu an emekli kendisi. şimdi benim için tekrar bu belgeyi çıkartmak zorunda mı? yoksa yeşil pasaportunu götürsek yeterli oluyor mu?

o belge tekrar cikartilmak zorunda. Cunku son 6 ay icinde alinmis yazi istiyorlar. Ayni sorunu benim ebeveynlerim de yasadi. Ve sadece yeni defter parasi yatiracaksiniz dikkatli olun. Pasaport harci yatirmiyorsunuz.

  • kekremsinarkoleptik  (31.12.12 17:29:30)