Kara Liste

Hayatımda üç kere kredi aldım ve bugüne kadar düzenli ödeyip bitirdim. Ancak bu son aldığım krediyi artık ödeyemez hale geldim ve bir ay geriden takip ediyorum bankadan sürekli telefon ve mektup geliyor. Sorum şudur, bu kara liste dedikleri olaya nasıl giriyoruz? Geriden ödüyorum diye kara listeye girmiş olur muyum?

bildiğim kadarıyla kara listeye girersen kredi kartın kapanacaktır ve yenisini alamayacaksın. geriden de olsa ödüyorsan ve kartın kapanmadıysa kara listeye girmiş olmamalısın.

  • nilmiye  (11.12.12 11:49:06)
bi gün banka yerine avukat ararsa anla ki kara listeye girmişsin.

  • chak 666  (11.12.12 11:59:25)
borcu geciktirdiğin günden itibaren sayaç çalışmaya başlar.30 gunde izlemeye girersin,60 gunda idari takip başlar ki bunlar bankanın kredisini geri odeyemeceğini düşündüğü müşterilerini takip ve sıkıştırma aşamasıdır.arar sorarlar noldu kredi derler.90 gunu geçtüysen yasal takip başlar.bankanın avukatlarına devrolursun işte o zaman sıçtın demektir.kara listeye girersin

  • deeppak  (11.12.12 12:07:02)
kara listeden kastın nedir bilmiyorum da
borcunu geç de olsa ödüyorsan yani asgarisini en azından ödüyorsan sorun olmaz sadece kredi vermiyorlar ödeme aksaklıgından

tam tersi düzenli ödemede sen istemesen bile onalr kredini hazırlıyorlar
  • seyyar satıcı  (11.12.12 12:30:35)
bankayla görüşüp kredini yeniden yapılandırabilirsin.

  • orpheus  (11.12.12 13:19:27)