Fotoğraf Makinesi

Selam arkadaşlar şu fotoğraf makinesini almak üzereyim kullananınız yahut sakın bunu alma bak bu var aynı fiyat ve daha iyi dediğiniz şeyler var mı? Şimdiden teşekkürler. www.hepsiburada.com

bence AA pille çalışan makine almasan iyi olur. Li-Ion pilli makinelere bakmanı tavsiye ederim.

  • premathe  (07.12.12 16:22:38)
işte o konuda da pilin bir video çekiminde ne kadar süre dayanabileceği endişesi var. kullanmadım daha önce şarjlı makine. Ne kadar süre dayanır bir bilgin var mı?

  • mark amca  (07.12.12 16:27:27)
tam tersini önereceğim. bence de AA pille çalışan makine gibi bir alternatif varsa onu öneririm.

dağda bayırda, ya da katıldığın bir eskişehir gezisinde bataryan bittiğinde şarj aleti, priz mriz aramak yerine bi bakkala girip iki tane duracell alıp yoluna devam edebiliyorsun. normal kullanımda yine şarjlı pil kullanırsın, ömrü tükenince de atar yeni şarjlı piller alırsın. ötekinin bataryası tükendiğinde orijinali 150, çakması 80 lira olan bataryalardan almak zorunda kalırsın.

kesinlikle pilli olsun derim. bu arada canon powershot serisi makineleri de kesinlikle tavsiye ederim.

bir bataryanın ne kadar dayanabileceği konusu tamamen alacağın makinedeki bataryanın özelliklerine (miliamper) ve çekim ayarlarına bağlıdır. kesin bir şey söylenemez.
  • kibritsuyu  (07.12.12 17:17:06 ~ 17:18:55)
Kız arkadaşıma önermiştim bu makinenin bir önceki versiyonunu (sx130). Mükemmel bir makine :)

  • Vicy89  (07.12.12 18:23:54)