bir cümle çeviri yardımı

In most substantial corporations -firms with investment instruments are that are freely traded, which we call "public corporations"- each investor has a small stake compared with the size of the venture.

En baba kuruluslarin cogunda -ki bunlar, "serbestce alinip satilabilen yatirim araclari" olan sirketlerdir ve biz bunlara "halka acik sirketler" deriz- her bir yatirimci, sermayenin buyuklugu ile kiyaslandiginda kucuk olan bir hisse sahibidir.

  • compadrito  (03.12.12 22:58:23 ~ 23:00:16)
In most substantial corporations-firms with investment instruments that are freely traded, which we call. “public corporations” - each investor has a small stake compared with the size of the venture.

yalnız bir "are" fazla burada. books.google.com.tr

çoğu büyük çaplı şirkette* - serbest ticareti yapılan yatırım araçlarına sahip, bizim "kamu işletmesi" adını verdiğimiz firmalarda - her bir yatırımcı teşebbüsün boyutuna kıyasla küçük bir hisseye sahiptir.

* substantial corporation'ın belirli bir karşılığı olabilir, ama olmayabilir de.
  • sanat guresi  (03.12.12 23:01:07)
"Halka açık şirketler" olarak da adlandırdığımız, serbest alınıp-satılabilen yatırım araçları olan şirketlerde, her bir yatırımcı, sermayenin büyüklüğü ile kıyaslandığında, çok küçük bir hisseye sahiptir.

  • nezaretten taharet  (03.12.12 23:05:22)
çoğu büyük şirketlerde - bizim halka açık şirket dediğimiz yatırım araçlarlarının serbestçe ticaretinin yapılabildiği firmalar - her yatırımcı girişimin büyüklüğü ile kıyaslandırılmış küçük bir pay sahibidir.
"public corporation" kamu iktisadi teşebbüsü gibi bir karşılığı da var.

  • i'm a dreamer  (03.12.12 23:10:37 ~ 23:24:40)