Kadının erkekten daha çok maaş alıyor olması-Evlilik-

Evli çiftlerde kadın erkekten daha başarılıysa ve daha çok maaş alıyorsa erkekler bu durumdan nasıl etkilenir?İlişkinin geleceği hakkında ne söyleyebilirsiniz?

ben direkt boşanırım.

  • baldur  (25.11.12 14:05:58)
ben olsam kadını döverdim.

  • fatihkkk  (25.11.12 14:07:04)
toplumsal cinsiyet işte çok derin mevzu bu türkiyede, ufaktan beri kafamıza işlenmiş kodlar var, erkek tarafıyım kadının benden fazla para kazanması beni mutlu eder :)

  • freebird5406_2  (25.11.12 14:07:41)
Tutup bunu sürekli yüze vuruyor olası anlaşmazlıklarda koz olarak kullanıyorsa 2 saniye düşünmem bırakır giderim.

  • vexations  (25.11.12 14:11:28)
karısını çok sever

  • aşksız prens  (25.11.12 14:11:44)
duyuruyu silme. banim hanım benden hem daha başarılı hem daha iyi kazanıyor. beni boşarsa falan buraya yazacam.

edit: banim ne lan, arada böyle arap bacı gibi typo yapıyorum bütün ciddiyetim sıfırlanıyor amk.

edit2: evet hacım boşanıyoruz. sorun benim uzun süren işsizlik ama.. yani mesleki bir kast farkı yok görünürde. ya da var ama bana hiç belli etmedi bunca zaman.
  • kargn  (25.11.12 14:12:33 ~ 18.01.13 02:56:53)
sorun olmamalı bence bu durum
ayrıca gayet guzel bır sey.

  • ece_ce  (25.11.12 14:17:54)
kadından daha çok kazanmayı bırak, eve ekmek getirmek zorunda olmayan erkekler de var
www.5harfliler.com

  • freebird5406_2  (25.11.12 14:18:42)
bizim ailede nerdeyse sürekli durum böyle oldu. hala mutlu mesut annemle babam.

benim için de sorun olmazdı karımın benden daha çok kazanması, ne güzel lan işte derdim.
  • king lizard  (25.11.12 14:19:20)
düşündüğün şeye bak, mutsuz oluyorsanız eşin senden daha çok kazandığı parayı hayır kurumlarına bağışlasın eşit maaş alın.

  • joepiscopo  (25.11.12 14:21:09)
iliski icindeki insanlara bakar bu. adam daha az kazaniyorum diye kendini ezik hissetmeyecek, kadin daha cok kazaniyorum diye erkegi ezmeyecekse hic bir sorun olmaz.

  • pilav  (25.11.12 14:23:33)
Bu kadın daha çok çalışıp eve geç de gelir ama?
Neyse bu başka bi duyuru konusu gibi oldu.

  • botucat  (25.11.12 14:39:04)
"ben senden daha fazla para getiriyorum bu eve" diyerek erkeğin otoritesini sarsmaya çalışmadığı sürece problem yok.

  • dead and broken  (25.11.12 15:56:33)
kadınlar güce tapar diye bir laf var ya hani eğer o laf doğruysa ve şuan da güç diye bize sunulan paraysa büyük sorun olur bana sorarsan sorun olur.

  • andlee  (25.11.12 16:16:16)
kadınım.erkek olsam eşimi kıskanmak komplekse girmek yerine bunu sıradan ,normal olarak görürüm.niye bunu problem yapayım?niye bundan rahatsız olur bi erkek?ayrıca dead and broken erkeğin otoritesi diye bi cvümle kurmuş ama erkek otoritesi diye bir olay artık bu yüzyılda kabul edilemez.erkek ve kadın eşittir.lütfen bazı erkekler ve bazı hemcinslerim bu durumu kabullenin.içinde yaşadığımız çağda hala bunları konuşuyor olmamız gerçekten çok ayıp.

  • rock n roll  (25.11.12 16:21:39)
işi bırakır evliliğe yancı statüsünde devam ederidm:)

  • buenosdias  (25.11.12 16:25:58)
Akilsiz ve gelismemis bir erkekse, kiskanir, mesele yapar. Bazilari acik acik söyleyemese de, uyuzluk eder.

Akilli ve gelismis bir erkekse, karisini destekler, onun hayatini kolaylastiracak seyler yapar ve karisiyla gurur duyar. Bunu bir övünme vesilesi yapar.
  • compadrito  (25.11.12 18:10:12)
@rock n roll, kabul etsen de, etmesen de erkek otoritesi diye bir şey var ve olacak da. ataerkil bir dünyada yaşıyorsun. ayrıca, erkeğin otoriter olması, kadını eziyor anlamına gelmez.

bir erkek olarak demişim ki, "ben senden daha fazla para getiriyorum bu eve" diyerek erkeğin otoritesini sarsmaya çalışmadığı sürece problem yok. bak problem yok diyorum, sen gelmişsin erkek otoritesi kısmına takılmışsın. anlayamadım.

dünya var olduğundan beri, aile hayatında da, toplum içerisinde de, devlet yönetiminde de erkek otoritesi vardır ve dünya yok olana kadar olacaktır. kadınların yönettiği bir ülke hayaliyle yaşayan kadınlar var, inanın çok gülüyorum onlara.
  • dead and broken  (25.11.12 20:57:29)
dead and broken,ben de sen ve senin gibi düşünenlere çok gülüyorum.nedense eşit olmaya tahammülünüz yok.illa biri otoriter olacak,öbürü pısıp oturacak değil mi?bu nasıl bi bakıştır,inanmak inan çok zor.ne kadar seviyosunuz höt zöt yapmayı.başkaldıran olduğunda da sinirlenip ağlıyosunuz.yazık.biraz medeniyet, sorunu çözecek aslında.umarım sen ve senin gibi arkadaşlar biran önce komplekslerinizi yenip sağlıklı bir ruh haline kavuşursunuz.

  • rock n roll  (25.11.12 21:05:19)
@rock n roll, ben gayet sağlıklı bir ruh haline sahibim teşekkür ederim iyi dileklerin için. yalnız sen çok yanlış anlıyorsun, otoriter olmak karşısındakini ezmek vs. değil, sözlük anlamında olumsuz yanını görebilirsin ama erkeğin doğasında vardır sahiplenmek, kol kanat germek. kadının doğasında da sahiplenilmek vardır. dolayısıyla, bunu öyle yıkıp atamazsın. ne istiyorsun? aile reisi sen ol, karşında pısırık bi adam olsun. öyle mi? sen onu eziceksin, zaten senin de asıl isteğin bu, erkeği ezmek. yoksa senin de eşitlik gibi bir şeyi savunduğunu sanmıyorum.

  • dead and broken  (25.11.12 21:10:15)
dead and broken,bence sen beni hiç anlamamışsın.ama şaşırmıyorum normal.eşitlikten bahsediyorum,ezmekle ne alakası var.ayrıca aile reisi o evde yaşayan herkestir.kimsenin beni sahiplenmesine ihtiyacım yok.ben kendimi korurum,hatta eşimi de korurum.kendi paramı kazanıyorum,kendi ayaklarımın üstündeyim.sığ ve maço tavırları da yemiyorum.inşallah bütün kadınlar benim gibi kendine saygılı ve güçlü olurlar.

  • rock n roll  (25.11.12 21:16:59)
@rock n roll, bak sana sadece kendi cümlelerinden örnek vericem, bakalım kimin amacı ezmekmiş?

dead and broken,""ben de sen ve senin gibi düşünenlere çok gülüyorum"".nedense eşit olmaya tahammülünüz yok.illa biri otoriter olacak,öbürü pısıp oturacak değil mi?bu nasıl bi bakıştır,inanmak inan çok zor.ne kadar seviyosunuz höt zöt yapmayı.başkaldıran olduğunda da ""sinirlenip ağlıyosunuz"".""yazık.biraz medeniyet"", sorunu çözecek aslında.umarım ""sen ve senin gibi arkadaşlar biran önce komplekslerinizi yenip sağlıklı bir ruh haline kavuşursunuz"".

sözlerinle beni ezmeye çalışıyorsun, bir de eşitlik diyorsun.

zaten başından beri ben eşitlikten yana olduğumu ve kadının erkeği ezecek bir davranışa girmediği sürece erkekten fazla para kazanmasında bir sorun olmadığını söylüyorum. bu kadar.
  • dead and broken  (25.11.12 21:21:29)
dead and broken,bu yazdığım yorumdan seni ezmeye çalıştığım sonucunu nasıl çıkardın bilemiyorum,ama alakası yok.ayrıca eşitlikten yana olan bir insan da otoriteden bahsetmez.

  • rock n roll  (25.11.12 21:26:11)