vücut kontrolünü unutmak

şimdi hacılar hocalar, bi süredir bildiğin kendiliğinden olan yutkunma, göz kırpması gibi şeylere hakim olamıyorum. birden duruyorlar ve yutkunma sırasında boğalacak gibi oluyor. 2 gündür iyice sapıttı birden kolumu yada bacağımı hissedememeye onlarla ne yapacağımı bilememe durumu yaşıyorum. 5-10 sn kadar sürüyor. ve iyice sıklaşmaya basladı. ne yapmalıyım ? bunun bi doktoru falan var mı ?

büyük ihtimalle psikolojik. en kısa sürede bi psikoloğa git bence, gerekirse seni psikiyatriste sevk eder.

  • sirkelimon  (15.11.12 11:42:55)
omurilik yada omurilik soğanımıydı neydi bu tip istemsiz hareketlerin kontrol edildiği bu işlerin yürütüldüğü tetiklendiği bir yer vardı yakın zamanda bir darbe falan aldıysan bence acil doktora görün çünki pek hayra alamet değil ha ama psikolojik depresyonal olaylar yaşadınsa sorun psikolojik olabilir.

  • basond  (15.11.12 11:45:42)
uykusuzluk, stres, açlık. herhangi bi tür yoğun aktivite. önce sen düzgün yaşa, vücudun seni takip edecektir. bi de nickin çok gariban panpa, geç olmadan değiş.

  • am  (15.11.12 11:46:20)
Bir sağlık ocağına gidip derdini anlat ordan seni yönlendirsinler. En sağlıklısı bu.

  • vexations  (15.11.12 11:46:55)
darbe almadım. pc basında ve okul arasında geçiyor hayatım allaha şükür aman aman dertlerim yok. ama bildiğiniz gözlerim öğürüyor kusmaya calısıyor gibi sonra yutkunurken birden gidiyor kafa sıfır. hiç bişey yok. en son dün akşamda kollarımı hissedemedim hareket ettiremedm durup dururken ve bunlar olurken kafam sanki bomboş hiçbirşey düşünemiyorum sadece boşluk hissediyorum.

  • fakir nightboy  (15.11.12 11:47:46)
bence bir tatile biraz değişikliğe ihtiyacın var. biraz sporda fena olmaz bence.

  • basond  (15.11.12 11:49:01)
uykusuzluk bir sebebse olabilir.çogu gece 3-4 civarı yatıp gününe göre 8 ile 11 arası kalkıyorum. tesekkürler ayrıca.

@am benim nick garibanlıktanda senin ki yokluktan galiba :)
  • fakir nightboy  (15.11.12 11:50:47)
evliyim 3 çocuğum var desem inanır mısın?

her neyse panpa uykunu alıyosun, stresin yok, peki beslenmen nasıl?
  • am  (15.11.12 11:55:36)