yüksek lisans okumak ve okumamak arasinda kararsız kalmak.

efendim olay su; ozel bir üniversitenin iletişim tasarımı mezunuyum ama farklı bir alanda çalısıyorum. aklımın bi yanında da y. lisans okumak var. gene iletişim tasarım alanında şimdi muhtemelen bu alanda çalısmayacagım. ama genede egitimini almaktan yanayım. özel bir üniversitede okusam 10 bin tl gibi bi ücret odeyecem. simdi bana bir artısı olur mu?

Gelecek hedeflerini netlestirirsen olabilir. Vakif universitelerinde ozellikle de tezsiz yapilan lisansustu calisma akademik acidan makbul degil. Is acisindan soyle bir faydasi olabiliyor, piyasaya donuk hocalarla muhabbetin gelisebilir, is guc sahibi arkadaslar edinirsin, cevre yaparsin yani. Para verdigin icin zoraki derslere girersin ayrica. Disiplinli biri degilsen bu yonu de faydali. Kisacasi tum bunlar dahil 10000 TL, kredi kartina 4 taksit :P

  • irobotist  (06.11.12 21:14:08)
@

mavijojobatanecigi

bölümü bende seviyorum ama mecra olarak baska bir sektorde calısıyorum.
  • all girls dream  (06.11.12 21:15:17)
@ irobotist

beykent ünide okumayi dusunuyorum.tezli bolum linkide veriyim. www.beykent.edu.tr

bide 4 deil 10 taksit mi ne yapıyorlar...
  • all girls dream  (06.11.12 21:18:54)
koc ve bilgi ye de bir bak senle ilgili bolumlere.

  • irobotist  (06.11.12 21:26:56)
iletişim tarasımı bölümüne yabancıyım, o yüzden genel bir değerlendirme yazıyorum

y.lisansta araştırma yapmayı öğrenirsin. esasında doktoraya hazırlıktı. güzel bir formasyondur, fark etmesiniz de faydasını görürsünüz.

ama vakit ister, ben başladım vaktimi çaldığını düşünüyorum. ama başladığım için de pişman değilim. garip bişeydir yani.

ama çalışıyorsunuzdur mesela, bu formasyonu orası da verebilir size. karar size ait.
  • bihaber  (06.11.12 22:15:55)