garip bir kedi bizimkisi

bir kedimiz var ve normal değil.
yani önceden beslediğim kediilerden çok farklı, doymak bilmiyor, fındık fıstık bisküvi şokola ne bulursa yiyor. ekmek yiyor. kuru ekmek yiyor. daha 6 aylık ve kocaman bi göbeği oldu. hiç laf dinlemiyor, heryere çıkıyor. ve sınırları yok. acıyı hissetmiyor.

istediğim kadar kızayım, hatta vurduğum bile oluyor cinnet esnasında, bu kediye işlemiyor.. ne yapabilirim bilmiyorum. ya öldürücem yada camdan fırlatıp atıcam.. yardım edin

gayet tatlı bir seye benziyor
önüne yemek koymazsan yiyemez yani camdan atmana gerek yok

  • neira  (04.11.12 21:05:57)
sakin ol ve elindeki kediyi yavaşca sokağa bırak

  • naw man fuck that  (04.11.12 21:07:33)
benimkilerden de biri öyle.
1 yaşında oldu, hâlâ diğerleri uyurken evin içinde gezinip uyuyanları uyandırıp oyun oynamak istiyor.

sevdiği bir şeyi keşfedin. mesela bizimki kağıttan yapılmış toplara deli oluyor. kağıt sesi duyar duymaz yanımızda.
10-15 dakika koşturun evin içinde bir şekilde, yorun yorabildiğiniz kadar.
bir tanesi de çok sakin olmasına rağmen lazere deli oluyor.
koridor boyu koşturup koşturup duruyorum.

6 ay daha çok genç, en hareketli ve en zor iletişim kurulan çağları.
aklını dağıtacaksınız.
1-2 aya kadar hiç değilse bağırmanızdan anlamaya başlar.
  • blatta hiberna  (04.11.12 21:08:19)
ha bu arada, biz de evde kedi var diye hayatımızı ona göre düzenliyoruz.
biri ekmek çalmaya meraklı diye ortada ekmek falan bırakmıyoruz.
ekmek kutusuna koyuyoruz.

sen de bunu yapacaksın, yani hayvan beslemenin bir numaralı kuralı evde hayvan yaşadığını unutmadan yaşamak.
tezgah üstünde bıçak falan da bırakma ayrıca.
  • blatta hiberna  (04.11.12 21:09:42)
bazıları gerçekten çatlak oluyo buzdolabını açan kedi biliyorum,ama atayım falan deme sahiplenecek başka birini bulmaya çalış bari.

  • bunumu demek istedin  (04.11.12 21:09:47)
yanağını vs sıktın mı hiç ? ya da çenesini hafifçe dürttün mü ?

  • koli bandı kafası  (04.11.12 21:10:30)
bu fotoğrafta daha çok küçük.. şimdi tam bircanavar.,
kağıt toplar veya elime ne geçerse veriyorum ama kısa bir süre rahat bırakıyor. sonra yine beni deli etmek için geri dönüyor..

  • 1234567890987654321  (04.11.12 21:11:55)
kardeşim, ben hayatım boyunca bir sürü kediyle yaşadım ve büyüttüm, ama bu hayvan gerçekten normal bir hayvan değil. çenesini hafifçe dürtmek ya da kulağa fiskenin çok ötelerine geçebiliyorum ara sıra ama umrunda değil.
tabiki dışarı atmak ya da başka birinin hayatını mahvetmek gibi bir düşüncem yok. ama etrafta bırakın ekmek bırakmayı, hiçbişey bırakamıyoruz. sayesinde ev çok derli toplu.. kurallara uyuyoruz.

fakat bbuzdolabının kapağını açamamasına rağmen açık bırakılmış bir dolabın içine girip erzakları yiyebiliyor. ya da buzdolabının içinde oturup bana bakıyor. köpeğimin mamasını yiyor. köpeğim de 12 yaşında ve bu kediden çok korkuyor. ağlıyor sürekli bana ...bir hayvan psikoposu falan yokmudur buna çare bulabilecek, eğitebilecek.
  • 1234567890987654321  (04.11.12 21:17:52)
öncelikle kısırlaştırdınız mı? eğer öyleyse daha çok yemek isteyebilir.

veterinere danışırsanız daha doyurucu gıdalar önerebilir size. ayriyetten çeşitli rahatsızlıkları da olabilir (şeker hastalığı vb.)

mutfak kapınızı kapalı tutun ve cezalandırmayın. inadına devam edebiliyorlar böyle durumlarda.
  • zeeynep  (04.11.12 21:21:55)
bu anlattıklarının hepsini bahsi geçen kedim de yapıyor.
hayatımda gördüğüm en hareketli ve yaramaz kedi diyebilirim onun için.
ama bir süre sonra toparlanıyor.
kısırlaştır kısırlaştırmadıysan, biraz da olsa etkisi oluyor.

bir de fazla takılıyorsun bence.
biz de geçen gece kırılan kül tablası sesiyle uyandık, ama annem sehpanın ortasında bırakmış, ona kızdık neden bıraktın orada diye.
yani genç, hareketli kediyle böyle yaşanıyor.

şunu da ekleyeyim, hayvanı bu kadar sevmiyormuş gibi konuşma.
hastalanır, bir şey olursa evde yarattığı sessizliği ve hareketsizliği hiç istemiyorsun inan. çok kedi beslemiş biriysen bilirsin ne demek istediğimi.

bizimki çok ağır bir hastalık atlattı. iyileşinceye kadar isterse perdelerde sallansın, ama bir şey olmasın diye uykularım kaçtı gecelerce.
yavru kedi, yapacak yani rahat ol biraz.
  • blatta hiberna  (04.11.12 21:23:20)
mutfakta kapı olmasını o kadar çok isterdim ki..kısırlaştırmadık, kısırlaştırmayız

  • 1234567890987654321  (04.11.12 21:24:01)
kısırlaştırmanız lazım.
o zaman hiç kızma hayvana hareketli diye.
iyice çıldıracak çünkü.
  • blatta hiberna  (04.11.12 21:27:08)
kedi fındık ve bisküviyi nasıl yer lan.
kuru ekmek yiyorsa evlat olarak nüfusuna al.

  • pukay de souza  (04.11.12 21:27:21)
kısırlaştırmanın iyi birşey olduğunu düşünmüyorum. kedi, bebekken geldi sokakta annesi terketmiş, bununla ilgili bir travma olduğunu düşünüyorum. sürekli boynumu emiyor annesi gibi. seviyorum canım tabi ki, öyle yazdığıma bakma, işin esprisi..

  • 1234567890987654321  (04.11.12 21:30:34)