iPhone yan sanayi şarj aleti kullanımı cihaza zarar verir mi?

Soru başlıkta.

Basit aletler onlar. Bir adaptör ve bir kablo alt tarafı. Bir şey olmaz.

  • salihdt  (04.11.12 20:25:59)
verebilir.

  • kivanc1  (04.11.12 20:31:45)
verebiliyor bazen, aşırı ısınma yapmıştı mesela benimkinde.

  • insan opusen hayvandir  (04.11.12 20:36:22)
Arkadasimin iPhone'unun ana karti yandi. Kesin zarar verir denilemez ama orijinale gore zarar verme riski daha yuksek.

  • crown  (04.11.12 20:41:31)
normalde vermez ama, malzeme kalitesi dandik olduğundan dolayı zarar verme riski olabiliyor.Hiç riske girme bence orjinal al.

  • justinial  (04.11.12 20:45:35)
verir hatta iphone uyarıyor seni bazen. Özellikle şarj kablosunun takıldığı yer bozulabiliyor

  • zaxurani  (04.11.12 20:49:08)
Yan sanayi şarj cihazına takınca benimkinde mesela ekranın üstüne tıklıyordun altına tıklanmış gibi davranıyordu. Yani zarar verebilir.

  • himmet dayi  (04.11.12 20:51:47)
hiç bişey olmuyor.bende 2 orijinal 3-4 tanede çakması var.
hatta orijinaliyle şarj ederken cihaz sapıtıyor bazen.dokunmatik özelliğine bi haller oluyor.ve şarjdayken telefon görüşmelerinde küçük çapta kulağımı elektrik çarpıyor.çakmalar ise adam gibi şarj ediyor.ama bazen veri aktarımı yaparken çakmalarda sorun çıktı

  • arafa  (04.11.12 21:11:04 ~ 21:11:25)
bazilarinda alet sapitabiliyor. hard reset midir nedir öyle abuk sabuk bir reset yapmadan kurtulamiyorsun itunes'a baglayip.

arkadasimin basina geldi, benim de geldi. hatta sarja taktim, sabah alarmla kalktim bir baktim kilitlenmis.

alarmi da kapatamiyorum. kafayi yedim.

itunes'a baglayin aktive edin diyor ama baglayinca server'a baglanmadi falan diyor, illa resetleyecen baska yolu yok.

disarida falan öyle bir durumda kaldin mi mictin yani.
  • burfak  (05.11.12 10:08:01)
Kimse kusura bakmasın ama orijinal değil de yan sanayi şarj cihazı takıldığında sapıtıyorsa, o tamamen Apple'ın totoşluğudur. Onda bile kendilerine muhtaç kalmanız için saçma sapan bir düzenleme yapmışlardır.

  • salihdt  (05.11.12 15:28:57)
her yan sanayi de olmuyor ama bazilarinda oluyor. ama evet bence de apple'in totoslugu

  • burfak  (07.11.12 10:46:44)