Mide yanması.

Mide yanması için süt içmek lazımmış ama ben neyi yanlış yapıyorsam artık işe yaramıyor. Yağsız, ılık... nasıl içmek lazım? Mide yanması için ilaç olmayan başka çözümünüz var mı?

edit: doktora defalarca gittim. bir şey bulamadılar. birisi "fiziksel stres" dedi, ne demekse. yağlı yemek, portakal filan yiyorum bir şey olmuyor. aç kaldığımda kötü koku da olmuyor. ama bazen çok feci yanıyor.

Sakız çiğneyin derler hep ama bilmiyorum geçerliliği var mıdır.

  • Hallerlale  (04.11.12 19:25:04 ~ 19:25:12)
leblebi yiyin.sarı leblebi midedeki fazla asidi alır.

  • rock n roll  (04.11.12 19:27:32)
Çay,kola,kahve ve benzerleri,gazoz,sigara,sitrik asit içeren gıdalar...Bu maddelerden uzak durabilirseniz süte gerek kalmaz.

Midedeki fazla asit diye bir şey yok bu arada.Yüksek pH değerine sahip ürünler tüketildikçe asitlik azalmaya başlar.Eksilen bir madde yok yani.
  • grgn  (04.11.12 19:41:34)
aynı dertten müzdaripim, ben kesin çareyi kefir içerek buldum. kefir içeriğinde mide içinde asit yapan bakterileri yok eden faydalı bakteriler var. kocakarı ilacı değil doktor onaylı bu arada, tavsiye ederim.

  • ukde  (04.11.12 21:11:48)
zeytin ye, çekirdeğini yut.

  • i am what i am given  (04.11.12 21:44:10)