allah'ına kurban ne demektir?

veya allah'ına kadar sevmek ne demektir? nerden nereye kadar? burdan allah'ına kadar mı? yoksa ölene kadar mı? inandığı tanrı dahil komple sevmek mi?

yani bi de mesela bastıra bastıra aaalllllaah deyince ne oluyor?

adanalıyım demektir:) allahtan sonra en çok seni seviyorum anlamına gelir.

  • my december  (18.10.12 08:51:59)
Allah'ına kadar sevmek ölene kadar sevmek diye yorumladım ben.
Ölünce Allah'a gidiceksin gibi.

  • basond  (18.10.12 08:56:39)
mesela "allah'ına kurban" dediğimiz kişi krem peynire tapıyorsa, krem peynire kurban olmuş olmuyor muyuz? yani bence "sana sevgim o kadar büyük ki, kendi tanrımdan vazgeçip seninkine kurban olurum, seni o kadar seviyorum" anlamında bu söz...

  • am  (18.10.12 08:58:56 ~ 08:59:17)
tabiki hayır. allaha tapan kişi tek tanrının o olduğuna inanır. allahına kurban derken, kendi inanındığını söyler, seni yaratan allaha kurban olayım anlamında.

  • my december  (18.10.12 09:08:50)
allahına kadar dediğinde, seni o kadar çok seviyorumki, alahın kitabın kedin köpeğin yediğin peynir enişten kaynın kuzenin ilkokul öğretmenin kısacası var olduğun temas ettiğin her atomu seviyorum demektir.

  • citron  (18.10.12 11:07:49)