Hava soruları (en sıcak, en soğuk, en güzel, en ekstrem)

1. En sevdiğiniz hava durumu ne? Hangi havalarda mutlusunuz?

2. Karşılaştığınız en güzel hava nerdeydi?

3. Karşılaştığınız en sıcak hava nerdeydi? Kaç dereceydi (tahminen)?

4. Karşılaştığınız en soğuk hava nerdeydi? Kaç dereceydi (tahminen)?

5. Karşılaştığınız en ekstrem hava durumu?

açıklama yaparsanız da güzel olur. isterdiğiniz sorudan başlayabilirsiniz.

edit: yav hepsini cevaplamak zorunda değilsiniz. iki kelime yazmak çok mu zor...

1. Sonbaharın başları (şimdiki havalar değil adamakıllı sonbahar) ve ilkbaharın başları.

2. Anamın karnında.

3 ve 4'ü hatırlayan varsa alnından öperim.

5. Anamın karnı.
  • Adram3lech_  (17.10.12 19:04:52)
1. Yaz hariç her türlü mutluyum.
2. Hatırlamıyorum
3. İki sene önce İstanbul'daydı, 39 - 40 dereceyi buluyordu. Daha sıcağını da görmüşümdür ama sırtımda çanta bütün gün ev aradığım için ebem çok üzülmüştü, unutamıyorum.
4. Askerde, İzmir'de. -10 falan vardı, 2000 metre yükseklikte bi dağın zirvesindeydi bizim radar. Sürekli sis vardı çünkü bulutların içinde kalıyorduk. Rüzgar öyle bi esiyodu ki hissedilen sıcaklığı -10, -20 allah ne verdiyse düşürüyodu. O havada tipi altında çam ağacı kesiyorduk sabahtan akşama. Çılgın ortamlardı.
5. Yukardaki işte. Tel örgü vardır ya, o tel örgülerin demirleri bir karış buzla kaplanıyordu rüzgardan. 10 saat nöbet tutmuş 2 gün non stop uyumuştum ondan sonra.
  • joelskellington  (17.10.12 19:41:28)
geçen kış almanya çok soğuktu, - 20 gördüm, saçlarım nemliydi dondu.
en sıcak hava mersin'dir heralde, 40+ oluyor yazın, nemle beraber daha da coşuyor.
güneşli havalar yaaay!
ekstrem derken? nehir dondu.
  • meriadoc  (17.10.12 19:42:58)
1- oldukça sıcak, güneşli bir günde mutlu olurum.

2- bunu hatırlamıyorum ama karadeniz dağlarının temiz havası en güzel havaydı.

3- adana. termometrenin gösterdiği sıcaklık 52 dereceydi. hissedilen meselesine hiç girmeyelim.

4- ankara. şubat 2012, -23.

5- buna cevabım yok.
  • noolmus ki babam  (17.10.12 20:18:41)
1- Hem güneşli hem de hafiften serin havalar ve karlı havaları severim. Kısaca sıcak olmasın yeter.
2- Bu yıl Nisan ayında Ankara'da hava günlük güneşlikken 15-20 saniye kadar kar yağmıştı çok güzeldi.
3- Hatırlamıyorum yine Ankaradadır büyük ihtimal.
4- Bu kış Erzurum'da, -25i geçmiştir heralde. Kolayı şişeden bardağa dökerken saniyesinde donmuştu.
5. İkinci cevap
  • jacque  (17.10.12 20:59:06)