bir kadının askerlik ile ilgili görüşü

facebook da arkadaş listemde olan bir bağyan arkadaş mustafa kemal in ben size taarruzu değil ölmeyi emrediyorum sözünü bir fotoğraf üzerinde paylaşmış.bunu yakın bir zamanda paylaşmamış ama sanırım bir onun üzerinde kayıp verilen bir çatışma üzerine paylaşmış.nasıl değerlendirmeli?teşekkürler.
edit:burada yargıladığım söz değil sözün saçmalığı bir yana hayatında askere gitmeyecek birisinin başkalarının ölümüyle ilgili bir sözü böyle rahatça sarfedebilmesi.

çok garip bir soru, ne yandan bakıyorsanız o yana göre değerlendirin işte. çok kıytırık, popülist bir söylem içinde saçmalamış kendisi bence. tekrar düşündüm de, bayağı gerizekalı bir durum ölen askerin ardından daha fazlasını bekleyen milliyetçilik de bir ayrı oluyor.

  • hewit  (16.10.12 16:49:58)
Saçmalık. Dünyada hiçbir şey insan hayatından daha değerli olamaz. Hele hele saçma sapan politik sebepler yüzünden insanların birbirini öldürmesi kabul edilemez.

  • himmet dayi  (16.10.12 16:50:49)
sözün saçmalığı diye bir şey söylemeniz, çanakkale savaşı ve o sözün söylendiği durum ve o sözün devamı hakkında bir şey bilmediğinizi ortaya koyuyor.

o kadın bildiğimiz düz bir insan. sıradan milyonlarca kişiden biri. yapılacak bir şey yok.
  • efrasiyab87  (16.10.12 17:27:21)
çanakkale savaşında 3 büyük dedemi birden kaybetmiş birisi olarak hiç dokunmuyor bu söz. belirtmek istedim.

  • insomni4c  (20.08.13 19:42:50)