Ankara'da seyyar köfteci

Merhaba;
Bir belgesel projesi için Ankara'nın elit(bu ifadeden de nefret ederim) semtlerinde akşamları seyyar köfte satan isimlere ihtiyacım var. Özellikle kameraya konuşmaktan çekinmemesi lazım. Mesela üniversite mezunudur ama köfte satıyordur. Genelde zabıtalar yüzünden konuşmuyorlar.
Çankaya tarafı tercihim. Şimdiden teşekkür ederim

Bulvardan Çankaya yönünde ilerlerken, Rixos un karşısından ayrancıya dönüyorsun, biraz gidiyorsun, taksi durağı kalır sağında, orada minibüsle köfte ekmek satan bir abi var, her gece çıkar.

  • disfircasiyimben  (15.10.12 16:09:53)
ziaurrahman kavşağından köroğlu caddesine girince cadde üzerinde görürsünüz, akşam çıkıyor ama, led ışıklı bir arabada satıyor...

esat yönüne doğru devam edin, nurol residance tan sağ dönün, yokuş aşağı inin solda kaldırım üzerinde parketmiş bir minibüste satıyor, bu da akşam çıkıyor,

oradan inin türközüne doğru, yokuşun bittiği yerden sola dönün incesu tarafına, kolej kavşağının kızılay yönünde seyyar köfteci, sucukcu var o da akşam cıkıyor

kolej kavşağından sağa dönün kurtuluş yönüne, cemal gürsel caddesi yani, geldiğiniz ilk kavşakta tam köşede bir köfteci daha var, bu da akşam çıkıyor,

o kavşaktan sola dönün, sıhhıye yönüne doğru, köprü üzerine cıkmayın, hastaneler tarafına doğru yokuş yukarı çıkın, köprünün altından geçin ilk ışıklardan sola döner dönmez karşı köşede var, bu her daim orada
oradan düz devam edince itfaiye meydanına doğru envai çeşit seyyar köfteci bulursunuz ama oraya girmeyin kameranızı çalarlar, gerci bir alt sokakta kendi kameranızı uygun fiyata geri satın alabilirsiniz o ayrı.

Ayrıca ;

ciğerci naci var, telefonunu internette bulabilirsiniz, cankaya bölgesinde aracı ile gezer, ararsınız bulundugu yere gidersiniz.

Ayrıca
Cigerci Bayram amca var, hamamönü meydanına öğlen saat 12:00 de gelirseniz kendisine rastlarsınız, kalabalığın oldugu yere bakın,bayram amcada hacettepeden emekli bi zat, tam istediğiniz gibi

bence bunların hiçbiri kameradan kaçmaz

(ne kadar seyyar tanıyormuşum yahu)
  • primetime  (15.10.12 16:49:56)
turan güneş bulvarı'nın en aşağısının çaprazında (çankaya polikiliniğinin karşısı) minibüs içinde köftesi güzel olan bir yer var. adamın mezuniyetini ve konuşup-konuşmayacağını falan bilmiyorum ama istediğin diğer özelliklere uyması muhtemel.

  • izafi  (15.10.12 17:14:04)
Turan güneş bulvarında msb lojmanları karşısında çağdaşın ön tarafında var bir köfteci özelliklerini bilmiyorum tabi,

Yine oran da yüce koleji kavşağında sosyete köftecisi (adı böyleydi) var.
  • onakomabunako  (15.10.12 17:50:32)
2 tane çok kral muhebbeti olan adam biliyorum;

* Amerikan Büyükelçiliği ile Güvenlik Caddesi arasında bir seyyar köfteci var. Bildiğin üzere orası Ankara'nın en güvenli yeri (büyükelçilikler, polis lojmanı, meclis ve askeriye'nin tam kesişim noktasında) dolayısıyla zabıtası, polisi eksik olmuyor oralardan. Ama adam o kadar şahane yapıyor ki köfteyi, kimse adamı kovmuyor oradan. İşte o adamla başarı hikayesi hakkında ilginç bir konuşma yapabilirsin mesela.

* Yıldız'da Turan Güneş Bulvarı'nın başında minibüslü bir antikrotçu var. aslında antikrotu adamın çenesi gibi oldukça bayağı. ama madem sen mükemmel sokak yemeği yapan birisini aramıyorsun, o zaman bu adamı görmelisin. sırf susup ocağın başına gitsin diye ekstra söylemişliğimiz var, o derece yani.
  • doktor sagbirakmayan  (15.10.12 19:45:16)