3 yumurta protein ihtiyacımızın yüzde kaçını karşılar ?

kilo almak için her sabah 3 tane yumurta yiyorum.3 yumurta protein ihtiyacımın tamamını karşılar mı ? 1 litrede süt içiyorum.Protein takviyesine gerek var mı?

günlük protein ihtiyacı: (kilo x 2)gr

bir yumurtada bulunan protein 6 gr
  • flexin  (06.10.12 11:43:52 ~ 11:44:05)
Kilo almak istiyorsan karşılamaz. Spor yapıyor musun? Spor yapmıyorsan protein tozu gereksiz. Yapmıyorsan da kilo almak sadece proteinle olacak iş değil.

  • trinitrotoluen  (06.10.12 11:45:18)
spor yapmıyorum ama kilox2 gr ihtiyaç varsa bunu karşılamak mümkün değil.

1 litre sütle 25 gr + 3 yumurta ile 18 gr dan 43 te kalıyorum o zaman :)
  • soljenitsin  (06.10.12 11:46:49)
e bütün gün boyunca yediğin içtiğin başka bişey yok mu süte ve yumurtadan başka?

mesela peynir ve et (özellikle beyaz et) büyük protein kaynaklarıdır.
  • flexin  (06.10.12 11:51:26 ~ 11:51:38)
Yetişkin bir erkek günde ortalama 60g proteine ihtiyac duyar. Siz bunu kilonuz ile eşitleyin.

kilox2 gr.'lık protein alımı, vücut gelistirme gibi agirlik kaldırma, kas kütlesini arttırma gibi durumlarda alınır.

3 tane orta boy yumurta (TR'de orta boy yumurta yaklaşık 53 g. civarında olur) 3*7gr'dan = 21 gr. protein eder.

geriye kalır 43 gr. protein ihtiyacı. her 3 öğünde 1 21 gr protein alirsaniz yeterli olucaktır.

yalnız kolestrole dikkat ediniz, yumurtanın sadece beyazı ile beslenin.
  • Ryu  (06.10.12 11:51:47 ~ 11:56:24)
Sütte zaten o kadar çok protein yok ki. Bodybuilding forumlarını karıştır biraz. Orada beslenme programları var. Öğün sayısını artırman gerekiyor o protein miktarını karşılamak için. Günde 3-4 yumurta, yağsız lor peyniri, bolca beyaz et ve daha fazlasını yemen gerek. Ama spor yapmıyorsan fazladan aldığın proteinler yağa dönüşecek haberin olsun. Ezgersiz yapmadan protein alınca kas yapacağını sanıyorsun sanırım.

  • trinitrotoluen  (06.10.12 11:52:06)
mesala 70 kilo san günlük en az 70g en fazla 140g protein yemen lazim beyaz
NOT: balik ve tacuk gögüsünde bol

  • samiabi19  (06.10.12 11:53:22)
Proteine gösterdiğin özeni karbonhidrata da göster bence. Makarna ye bol bol kilo almak istiyorsan. Ayrıca spora başla. Tatlı ve şekerli ürünlerde tüket. Ama çok abartmadan.

  • poseidon1  (06.10.12 13:19:13)
tatlı ve şekerli ürünler tüketirse kilo alır, ama löp löp yağ olarak alır. bence amaç kas hacmini artırarak kilo almak olmalı.

  • flexin  (06.10.12 15:04:02)
eğer kilo almak istiyorsan spor yapmalısın alıcağın kilolar kas kütlesinden olur öbür türlü yağlanırsın günlük protein ihtiyacı eğer hafif idman atıyorsan ve ilaçsız çalışacaksan(steroid vs) kilox1-1.4 gr bu bilimsel olarak açıklanmış ama ilaçlı çalışacaksan kilox1.6-1.8 ge idealdir karbonhidrat ise ilaçsız kilox2.5-4 gr ilaçlı isen kilox6 asıl önemli olay ise yağlar kaliteli yağlardan(yumurta sarısı süt kuruyemiş balık tereyağ) 150 gr almalısın korkma insanları yağlandıran yağ değil gereksiz alınan karbonhidratlardır

  • lathspell  (06.10.12 16:15:00)