üniv. öğrencisi için ayda 600 tl harcama normal mi ?

ev kirası dışında 600 civarı gidiyor.işin ilginç tarafıda öyle fazla gezen bir tip değilim.millet bu kadar gezip tozup sevgili olaylarına girip nasıl aylık 400 e ayakta kalabiliyor ? nedir bunun sırrı ?

sigara kullanıyorsan normal

  • pike  (18.09.12 22:43:05)
sigara kullanıyorum ama fazla değil.haftada 2 paket içiyorum.bazen de içmiyorum

  • soljenitsin  (18.09.12 22:44:02)
Sigara+alkol genel sebep olabilir. Bir ay üşenmeyip oturun kuruşuna kadar ne harcadığınızı yazıp toplayın. Daha sonra kesme bakımından faydası olur.

Ama 600 lira normal aslında.
  • homo sapiens gotgobekus  (18.09.12 22:44:52)
hangi şehir?
ulaşıma ne kadar veriyorsun? evde mi kalıyorsun?

ben kira ile birlikte 600e kral gibi yaşıyordum. ama istanbul değildi, okula da bisikletle gidiyordum. istanbuldaki arkadaşlarım kalma haricinde o kadar yaklaşık o kadar harcıyordu.

ama kira dışında 600 bana fazla geldi yine de.
  • dahinnotha  (18.09.12 22:46:14)
bütün harcamalarını bir ay için ya da üşenirsen bir hafta için excel'e yaz. sonra yemek, eğlence, okul masrafı, vs. temel gruplandır. nerede yoldan çıktığını görürsün. ama açıkçası boğazından kısmıyorsan, büyük bir şehirdeysen, normal, çok harcamıyorsun.

  • of dream and drama  (18.09.12 22:47:46)
okul gidiş geliş 3 tl

çay kahve 3-4 tl

okulda yemek 2 tl

akşam dışarıda yersem ortalama 7 tl

arada takılmacalar falan derken böyle işte
  • soljenitsin  (18.09.12 22:49:07)
okulda yemek ulaşım falan kafadan 300 ediyor zaten. normal ya da değil imkanın varsa harca anasını satayım ne olacak ?

ha o 400 lira mevzusu da, o giriyor 8 liralık sinemaya sevgilisiyle, sen giriyorsun 3d imax'e, bir de kocaman kova alıyorsun.
  • zazazaraeta  (18.09.12 22:50:45)
ulasım varsa içinde normal

  • esinikaybetmiscorap  (18.09.12 22:51:01)
Şehir önemli tabi ama kira dahilse ve İstanbul'daysan imkansız. Ben 4 sene önce 800+öğrenimle geçinemiyordum.

  • innatedesire  (18.09.12 22:54:18)
istanbul değil..istanbulda olsam 900 zor yeter sanırım

  • soljenitsin  (18.09.12 22:55:21)
istanbul için normal.

  • even i say faith no more  (18.09.12 23:01:03)
600 normal tabiki, az bile olabilir hatta

  • secilmis uye  (18.09.12 23:40:55)
lan ben bi devletin verdiği 260 lira parayla geçiniyorum yuh sana. kızım, fast food arsızıyım ve alışverişi severim, lütfen bunu da ekle listeye. yemekhaneden yemek yiyorum artık, alışveriş zaten hak getire, evim de okulun yanında sayılır. bi şeye para vericem diye ödüm kopuyor. (bkz: babadan para isteyememek)

  • gebere jackson  (18.09.12 23:54:59)