Eğer ömrünüzün geri kalan kısmında

Hiçbir kadın ve ya erkekle seks yapamayacağınızı, ilişki kuramayacağınızı bilseydiniz, yaşadığınız süre boyunca dış görünüşünüze yine de önem verir miydiniz? (Dış görünüşten kastım yalnızca giyim/kuşam değil; sizi topluma sergileyen, aklınıza gelecek ne varsa...)

ilişki kurmak derken?

  • cominghomeagain  (17.09.12 00:07:08)
Önem verirdim.

  • fifi  (17.09.12 00:08:25)
Eger boyle bir baglanti olsaydi, butun iktidarsiz erkeklerin, ortalikta sac-sakal, kir-pas icinde gezmesi gerekirdi.

  • compadrito  (17.09.12 00:08:33)
@cominghomeagain sevgililik, flört yaşayamama durumu

  • Kafkaslı  (17.09.12 00:08:36)
@compadrito iktidarsız erkekler seks yapabilir, flört edebilir. Aseksüeller bile bir şekilde kadın-erkek ilişkilerinden haz duyarlar.

Bu durum daha başka. Bir şekilde hayatın boyunca bir takım problemler olacak ve cinsellik gibi bir duyguyu yaşayamayacaksın, böyle bir amaca ulaşamadan öleceksin. Bundan kesinlikle eminsin.

Eğer tüm çabaların seni amaca götürmeyecekse, çaba göstermenin ne önemi var?
  • Kafkaslı  (17.09.12 00:11:47)
tabii ki önem verirdiniz. dünyayla karşılaşmanız görünüşünüz üzerinden oluyor.

  • firuz  (17.09.12 00:13:26 ~ 00:14:36)
intihar ederdim! :D

  • jemjum  (17.09.12 00:15:12)
tüm çabalar seks,evlilik,sevgililik vs. durumları için değil ki, bir sürü şey için bir dolu çaba var.

  • cominghomeagain  (17.09.12 00:15:26)
verirdim.

  • rebellion  (17.09.12 00:16:48)
geri kalan degil bugune kadar yapmadım ve yapıcam gibi de gorunmuyor. giyim kusama da onem vermiyorum.

  • heyamo  (17.09.12 00:17:35)
Ama tüm bu çabalar bu bahsettiğimiz konu üzerinde dönüyor.
Sakal traşı olmak, pahalı giyinmek, para kazanmak, iyi bir araba sahibi olmak, eğitim-kültür sahibi olmak vs.

  • Kafkaslı  (17.09.12 00:17:59)
bence saç sakal giyim kuşam ya da her neyse seks için kız için erkek için yapılınca zaten hoş durmuyor, şu hayatta en önemli kişi sensin (anneler istisna onlar için çocukları) o yüzden zaten bunları başta kendin için yapıyorsun. hea giyim kuşama önem vermek o kadar önemli midir bilemem. önemli olan sağlıklı ve temiz olman bence.

  • sayin arkadasim osman  (17.09.12 00:20:20)
@sayin arkadasim osman, kendin içinse neden evde yalnız başına olduğun bir vakit, takım elbiseyle dolaşmıyorsun?

  • Kafkaslı  (17.09.12 00:21:46)
ben yatmadan önce saçımı yapıyodum bi ara. of lan çok güzel oldu diye aynaya bakıyodum sürekli. osbir çekmeye hazırlık mı sence bu?

  • rebellion  (17.09.12 00:26:08)
@rebellion onu ertesi gün dışarı çıktığında nasıl gözükeceğini düşünerek yapıyorsun.

saçını özel olarak evde tek başına dolaşmak için yaptığın oldu mu? Senin ki sadece meraktan saç modeli denemek..
  • Kafkaslı  (17.09.12 00:28:40 ~ 00:29:26)
ben de intihar ederdim. sadece ben değil herkes intihar eder. cinsel arzu çok güçlü bi güdü, bunun yok olması yaşama arzusunu da alır bence.

  • mosakale  (17.09.12 00:30:02)
hocu sırf ertesi günü niye düşüneyim? ego tatmini diye de bi şey var. takıldın seksli düşünmeye.

  • rebellion  (17.09.12 00:34:43 ~ 00:35:30)
@wilhelmwasmuss aslında şöyle dışarıdan baktığında rahat ve huzurlu hissettirebileceği doğru ama nereye kadar? Belki 1 hafta, 1 ay, kimisi için belki 1 sene. Ya sonrasında? Cinsellik dışında elde edebileceğin her şeyi elde ettikten sonra geriye ne kalacak?

  • Kafkaslı  (17.09.12 00:35:40)
seks neyse de ilişki kuramayacağıma emin olduğum an intihar ederdim çünkü bazı insanlar için yalnızlık çekilmez oluyor.

  • lunedor  (17.09.12 00:41:56)
@Kafakaslı Kafana göre koy ya. Ben de çok umursamıyorum. Güzel soru sormuşsun da kıskandım ondan huysuzluk yapıyorum.

  • fifi  (17.09.12 00:43:42)
Bu durum daha başka. Bir şekilde hayatın boyunca bir takım problemler olacak ve cinsellik gibi bir duyguyu yaşayamayacaksın, böyle bir amaca ulaşamadan öleceksin. Bundan kesinlikle eminsin.

Eğer tüm çabaların seni amaca götürmeyecekse, çaba göstermenin ne önemi var?

El cevab: "Dış görünüş"e verdigin onemin cinsellikle bir ilgisi yok. Ne kadar medeni oldugunla, kendine ve etrafina ne kadar saygi duydugunla ilgisi var. Diyelim tamami erkeklerden olusan bir ofiste calisiyorsun. Disaridan hic kadin ziyaretci filan da gelmiyor. Nasil olsa, bir kadinla karsilasmayacagim diyerek, sakal trasi olmadan gider misin? Gitmezsin. Toplumda genel kabul gormus "dis gorunus" kurallari var. Moda, punk, emo, metal filan gibi gelip gecici eksantriklikler bir yana, bu kurallari zorladiginda, kaşlar hafiften kalkmaya baslar. Ozellikle de temizlikle ilgili olanlari zorlamaman gerekir.

Haa, "Sikerim boyle kurali" da diyebilirsin ama sonuclarina katlanirsin.

Ote yandan, bir an icin, dunya uzerinde hic erkek kalmadigini var sayalim. Boyle bir durumda bile kadin musteriye yonelik moda ve parfum endustrisinin iflas edecegini hic sanmiyorum. Dis gorunus, cinsellikle biraz baglantili olabilir ama direkt ve %100 baglantili degil.
  • compadrito  (17.09.12 00:49:50 ~ 00:52:58)
verirdim. çünkü anlattığın durumun şimdiden farkı yok benim açımdan.

  • devilred  (17.09.12 00:58:53)
kız olsam herkese verirdim abi.

  • kriker  (17.09.12 01:35:24)
her dışarı çıkarken seks ihtimali ile mi çıkıyoruz? yapmayın şunu. hiçbir şey yokmuş gibi aynen devam ederdim. sekse ne meraklıymışsınız arkadaş.

  • phonex  (17.09.12 01:49:40)
@Kafkaslı takım elbise işi biraz üniforma gibi. yani seks için takım elbise giymeyeceğim gibi evde yalnız dolaşırken de takım elbise giymem. zaten ben giyinişe pek takılan biri değilim başkaları için diyorum.

  • sayin arkadasim osman  (17.09.12 02:24:20)
madem seks yok game of thronesun kara kardeşleri gibi giyinirdim dsfdsf

  • zenc  (17.09.12 10:23:47)