Büyük L harfi furyası?

Örnek: ""Bu sanatta kuLLanıLan tekniğin tersinin uyguLanmasıyLa "intagLio" eserLeri yani "intagLio" sanatı yapıLmaktadır.""

Birçok kişide görüyorum bu l'leri büyük yazma olayını. var mıdır bir amacı? niye büyük yazıyorlar yani?

bir ara konuşulmuştu yine bu. biri devamLı böyLe yazıyordu faLan diye tepki almıştı. sonra o da küsüp gitmişti. bir anlamı yok keyif için yapıyorum demişti. ilginç.

  • deckard  (22.11.08 08:31:57)
"l" şeklinde göremeyenlere "L" yaparak büyük yardım ediyolar.

  • naithan  (22.11.08 08:56:25)
(git: 25475), evet.

saygılarımla.
  • SoLfej  (22.11.08 08:57:57 ~ 08:58:31)
facebook menşeli olduğunu düşünüyorum bu tiksindirici furyanın.
değilse bile oranın bunun yayılmasına epey katkısı olmuştur. ıyy.

  • sektoid  (22.11.08 12:25:43 ~ 12:26:21)
mİRC'e kadar dayanan köklü bir geçmişi var.kullananlarda o dönemden kaldıgını düşünüyorum.

  • onlygodjudgeme  (22.11.08 13:03:04)
Ekşi Duyuru'da benden başka nick'ine büyük harfle başlayan biri daha varmış diye sevinmeye meyilliyken L fetişizmi hevesimi kursağımda bıraktı. Hüzünlendim, içim burkuldu. Ah ne olurdu sadece ilk harf büyük olsaydı.

  • shangrilla  (22.11.08 13:13:34)
o değilde mesela örnek;

-Abtülrezzak gelmedi dimi? <<< sualine verilen
-hayır. <<< cevabı da benim dikkatimi çekmekte. Neden hayır yani
-evet (gelmedi)... <<< cevabı daha mantıklı değilmi hocam?
  • onyetele  (22.11.08 13:47:51)
BuNUn biRR dE EmOLar TarAFındAn bU şeKiLde kullanıldığın görüyorum ki, 14 yaşında olmalarına veriyorum bunu; Okuması işkence yahu! Yapmayın etmeyin; Hadi tek L bazen faydalı oluyormuş.

  • mrtksn  (22.11.08 16:13:28)
"mesela ornek" de ironik olmus. evet.

  • osuruklu  (22.11.08 16:15:43)
iyi ki sözlükte büyük harf yok diye şükrediyor insan. keşke burada da olmasa.

  • sektoid  (22.11.08 16:50:29)
internet kültüründe büyük harf ile yazılmış kelimeler bağırma anlamına gelir; dolayısıyla büyük herler bir çok kişide o karfte vurgu olmasına sebep olacaktır; yani kekeme yada özürlünün konuşmasını dinlemek gibi geliyor içinde gereksiz büyük harfler barındıran kelimeleri okumak.

  • mrtksn  (22.11.08 17:15:29)