Derin dondurucdan cikmis eti suya tutmak

Derin dondurucan cikardigimiz eti, cozunmesi icin suyun altinda tutmak sakincali midir? Paketi acmadan suya tutmak ve paketten cikarip eti suyun altina tutmak gibi seyler yaptim mesela, ikincide cok mu sacmaladim yoksa?

su, eti sertleştirir. bir kaba sıcak su doldurup et olan kabı buraya bırakarak eti çözdürebilirsin.

  • sen dururken annenmi gidcek ekmek almaya  (17.11.08 00:18:20)
o kadar zamanim yoksa ne yapim?

  • ermanen  (17.11.08 00:21:41)
biraz ingiltere ye calistim ama faydasi dokunur sanirim. hizlica bir goz atinca, en iyi ve saglikli yontem buzdolabina alip zamana birakmakmis.

daha detayli bilgiler de var buyrunuz:
www.wisegeek.com

git: google, ara: Thawing frozen meat
  • lejant  (17.11.08 00:38:33)
evet en iyi yontemi biliyorum zaten, zamanim yoksa onun icin diye sordum

bu arada mikrodalganin defrost ozelligi de kotu, yarisi donmus kaliyor, birazi pisiyor falan oeh.
  • ermanen  (17.11.08 00:43:27 ~ 00:58:49)
valla bende boyle kare ve olukları geniş bi tava var nerdeyse full buzlu atıyorum eti yağsız yapıyorum super oluyor.

  • random blonde  (17.11.08 01:16:20)
Buzluktan buzdolabının normal bölmesine alıp uzun uzun sürede çözdürmek en sağlıklısı. Diğer yollarda bakterilerin çok hızlı ürediği söyleniyor ki link veren arkadaş da söylentiye dair yeterince bilgi vermiş.

  • Güzel Marmara  (17.11.08 03:31:28)
Bir poşete koyup ılık suda bekletebilirsiniz. Direk olarak su altına tutmanın da sağlık açısından herhangi bir sakıncası yok fakat etin duyusal özellikleri değişebilir.

  • paranormal  (17.11.08 10:31:55)