26 yaşında okulu bitirmek

geç mi ? bana sanki biraz geç geliyor. biraz tedirgin oluyorum. anksiyete yapıyor bende. bitirdikten sonra hemen askere gitmek gibi planım var. evliliği kesinlikle düşünmüyorum.

teşekkür ederim.

abi geçi erkeni yok bence. senin için olması gereken buymuş olmuş. takma o kadar kafana. sevdiğin bir bölümde de okuduysan bal kaymak.

  • bad boy for life  (03.09.12 22:08:29)
Geç değil.. okumana bak.

  • Godless  (03.09.12 22:12:53)
biz 30 yaşında bitirdik. geç değil.

  • ground  (03.09.12 22:16:59)
bitirdiğin bölüme bağlı hocu..hemen işe girebileceğin bir bölümse hiç takma..hatun kaldır bol bol :)

  • john holmes  (03.09.12 22:20:11)
arkadaşımın halası 45 yaşında tıp okumaya başladı geçen sene. hiçbir zaman hiçbir şey için geç değil. sıkılmana gerek yok bence.

  • sonsuz  (03.09.12 22:20:50)
Değil.

  • uyku inadim inat  (03.09.12 22:26:28)
liseden mezun olur olmaz üniversiteye başlayanlara göre daha verimli okursun...18 lik biri %70 verimle üniversite hayatı geçiriyorsa seninki %90 a çıkar.

benim bölümümdeki akademısyenlerin bir çoğu 25 yaşından sonra mezun olmuşlar..lisansı 32 de bitirip yüksek lisansı 35 te bitiren bile var.
  • soljenitsin  (03.09.12 22:30:20)
yok bolm ne geçi.

  • alkolik imam  (03.09.12 22:44:10)
babam 21 yaşında liseye başlamış. adam emekli mühendis şu an.

  • empty blank  (03.09.12 22:49:35)
geç tabi. doktora bitiren var o yaşta.

  • aero dynamik  (03.09.12 22:58:11)
yoo normal gibi, ne okuduğuna kaç senelik okulda olduğunla falan ilşkili elbet.
rica ederim.

  • bunumu demek istedin  (03.09.12 23:01:02)
o yasta prof olan var bev

  • yirtik foto  (03.09.12 23:01:26)
25 yaşında okula başlıyorum amk ölem mi ? :D

  • matsiyah  (03.09.12 23:16:41)
benim yaş 27 oldu. daha iki yıl okumam lazım. tabi 3 sene de ara vermiştim ekonomik nedenlerden dolayı. şimdi gitsem 29 yaşında mezun olacağım. üstelik babam da vefat etti. şimdilik çalışıyorum bir yerlerde. ama ailemi bırakıp da gidemiyorum. zaten ben çalışmasam geçinemeyiz doğru düzgün. okula gitsem, hem aileme verdiğim ekonomik destek yok olucak, hem de ben okuyayım diye bana para göndermeye çalışacaklar ve hepten perişan olacaklar. üstelik evimiz de kira. inan senin yaşadığın anksiyeteyi ben yıllardır yaşıyorum. hatta iki sene major depresyon tedavisi görerek. sana bir şey diyeyim. yerinde olmak için dünyaları verirdim. bunu daha kötüleri de var deyip moralini yükseltmekten ziyade, hayatının tadını çıkarman amacıyla yazıyorum.

  • mmrsrkn  (03.09.12 23:19:23 ~ 23:21:37)
ben de seneye ikinci uniyi okuyacam oku tabe ya herkes cahil is icin okuyor hayatta amaci evlenip cocuk yapip emekli olmak diye sen de mi cahil olmak zorundasin

  • iplikci  (03.09.12 23:31:07)
Şu an 23 yaşındayım, okulu dondurdum başka bir bölüm için sınava hazırlanıyorum.

Geç değil.
  • thor odinsson  (03.09.12 23:31:45)
genele göre geç elbet ama hayatın sonu da değil. ben 27 yaşımdaydım okulu bitirdiğimde. sonra askerlikti, iş aramaktı derken olduk mu 28... yalan yok çok sıkıntısını çektim. hem maddi, hem manevi büyük dert. çok bunaldığım zamanlar oldu. neyse şimdi iyi kötü bir işe kapağı attım, gerisi ne olur bekleyip göreceğiz bakalım, kısfmet.

  • late viper  (04.09.12 00:03:36)
geçi erkeni yok, o sürede ne yaptın o var. çok boş geçtiyse biraz anksiyete yapar evet, ama doldurmuşsundur illa ki, bi iki bişi koyduysan ne mutlu sana ya.

  • roket adam  (04.09.12 00:13:24)
tıp ya da mimarlık okumuyorsan oldukça geç bi yaş.

  • faaip de oiad  (04.09.12 00:42:48)
sürekli böyle duyurular aciliyo,

bunu ancak sen bilebilirsin.cünkü bu duruma bagli bir sey.

mesela tip ya da hukuk gibi alanlarda önemsiz. zaten yapilacak is ve standartlari belli farketmez.

ama özel sektör düsünülüyorsa önemli olan nokta bu sürede neler yaptigin.yani mühendislik okuyosun mesela, bu sirada calismazsan, basarilar elde etmezsen, notlarin iyi olmazsa ya da sipesifik seyler yapmazsan gec.

ama sürekli calistiysan ya da dolu dolu gecirdiysen bu süreyi bi problem cikmiyor kendimden biliyorum.
  • serabetan  (04.09.12 10:36:35)
bende 25 te bitiricem. geç olduğunu düşünüyorum kendim için
edit: aradaki farkı yurtdışında 1 yıl yüksek lisans yaparak düşünüyorum. malum burda 2,3

  • secilmis uye  (07.09.12 12:55:30 ~ 12:56:36)
yav ben yirmi iki yaşında mezun oldum şu an yirmi yediyim, okulu bu kadar erken bitirdiğime çok pişman oldum. bu lanet ülkede hala adam gibi bir iş güç bulmuş değilim. kpss, kpds bilmemne derken zaman geçti. sen bu aptallıklarla oyalamazsın kendini olur biter. öğrencilik en iyisi.

  • strangerinhere  (07.09.12 13:50:31)