nikahta giyilecek bi şeyle ilgili

şimdi babalar böyle saçma bi konu hakkında soru sormak hiç yapacağım bişey değildir ama kafamda kuramıyorum. normalde nikaha ne bileyim düğüne fln giden biri değilimdir. ne giyeceğime de karar verirken zaman harcamam. fala n filan işte.

neyse uzatmadan sorayım. şimdi dayım evleniyor malum nikaha da gitmek lazım. birinci derece akraba.

ne giyilir acaba? 1.70 boy, 55 kilo esmer uzun saçlı (bele kadar) sakallı piercingli küpeli bi herifim işte. büyük ihtimalle bir daha giyebileceğim bi kıyafet olmayacak çünkü nikah resmiyetinde bi elbise hiç bi zmn benim giyebileceğim türden elbise olmazdı.

takım giymeği düşünmüyorum.

kıssadan hisse ne giyilir babalar?

edit: internet kullanıcıları da görsün madem.

öncelikle allah razı olsun bizde gördük baba. cevaba gelince siyah kot ve uygun gömlek. bu kadar basit bence.

  • strangerinhere  (03.09.12 01:47:08)
takım elbise iyidir. hele ki 1.derece akraba düğününde elzemdir. başka seçenek yok.

  • kakao  (03.09.12 01:48:02)
tarif ettiğin tipe, spor ceketli takım iyi olur bence.

  • bırboludort  (03.09.12 01:48:57)
takımı kaldıramam gibi geliyor bana. içinde eğreti dururum sanki. rahat edemem. kot gömlek yapsam nasıl bi gömlek almam gerekir acaba renkli mi tek renk mi beyaz mı ayakkabı nasıl bişi olmalı

  • alexsandro de souza  (03.09.12 01:55:34)
bence siyah kot üste siyah gömlek yeterli.takım elbiseye tek sefer için para vermeye gerek yok.saçlar dağınık olmasa iyi olur.

  • nodrap  (03.09.12 01:55:39)
gömlek kareli falan olmasın. ayakkabına uygun bir renkte düz olsun. camel rengi, beyaz veya siyah gibi.

  • strangerinhere  (03.09.12 01:58:44)
siyah kot siyah gömlek olur mu ki? bana sanki ortaköydeki valeleri hatırlatıyor o kombin :)

  • alexsandro de souza  (03.09.12 01:59:21)
saçları samuray tarzı toplamak erkeklere çok yakışıyor.

  • kakao  (03.09.12 01:59:32)
takım elbise giyeceksin. damadın yeğenisin, öyle kotla falan olmaz. ayrıca ben de uzun saçlıydım takım çok yakışıyo bence uzun saçla. hazır havalar da serinledi zaten ceket yakmaz artık. her türlü takım hatta ceketin içine yelek bile giyersen güzel durur.

  • r_u_h  (03.09.12 02:07:24)
@ruh zayıfım hacı ben nasıl olacak ceket

  • alexsandro de souza  (03.09.12 02:10:33)
sakalı kes ve takım giy. r_u_h'a katılıyorum uzun saçlılara takım elbise über bi karizma katıyo bence de.

  • mtfbwy  (03.09.12 02:11:33)
italyan kesim takım elbise alırsanız daha hoş durur üzerinizde, zayıf olduğunuzu söylediğiniz için böyle bir tahminde bulunuyorum.

  • neskafefincanindaturkkahvesi  (03.09.12 02:14:35)
@neskafefincan italyan kesim takımdan kastettiğinizi nerden bulurum. hiç bilgim yok takım elbiseler hakkında. yani bi yer gösterebilir misiniz şurada senin kilondakilere gayet mevcut bu tür takımlar diye?

  • alexsandro de souza  (03.09.12 02:17:05)
zayıfa ceket vermiyolar mı hocu, git mağazaya yardımcı olurlar zaten. evet biraz fazla zayıfmışsın ama ceket o zayıflığı kapatır biraz en azından. ayrıca takım elbise her zaman lazım olur, elinin altında bulunsun. çok ucuza kaçma güzel, üzerine yakışan bi takım al, ayakkabılarında rahatsız olmasın o zaman takım giymeyi seversin, böyle şeyler olunca, iş görüşmesi, okulda sunum vs lazım olabilir takım elbet.

sakal da düzgün olsun tabi.
  • r_u_h  (03.09.12 02:17:11)
takımın altına giyilebilecek bi ayakkabı ne önerebilirsiniz? yani kundura tek yol diil di mi :)

  • alexsandro de souza  (03.09.12 02:20:30)
italyan kesim, daha dar oluyor, böylece ceket bol duracak üzerimde sıkıntınızda olmaz diye düşünüyorum.

büyük mağazaların çoğunda bulabilirsiniz bence, kiğılı, sarar, fabrika vs gibi.
  • neskafefincanindaturkkahvesi  (03.09.12 02:24:07)
çok teşekkür ederim önerileriniz için. ayakkabı olarak ne olabilir? italyan kesim takımın altına superga olur mu :)

  • alexsandro de souza  (03.09.12 02:32:19)
klasik ayakkabı olur iyi olur, superga zor :) kemer-ayakkabı aynı renk olmalı bir de.

  • neskafefincanindaturkkahvesi  (03.09.12 02:43:08)
slim fit gömlek tercihen beyaz, mavi veya lila tonlarında, italyan kesim siyah ceket, siyah pantolon, siyah veya gri kemer ve siyah ayakkabı. kravat senin zevkine kalmış ama ince kravatlar daha hoş bence. daha önce dediğim gibi siyah yelek olabilir. veya takım gri de olabilir ama siyah herkese her durumda yakıştığı için daha kolay bir seçim.

mağazaları dolaş, adı olmayan ucuz mağazalarda güzel takımlar olabiliyor. param var garanti olsun dersen kiğılı, damat vs bakabilirsin.
  • r_u_h  (03.09.12 02:54:23)
çok teşekkürler ilginiz için. içim biraz olsun rahatladı kafamda da bişeyler belirmeye başladı. eyvallah tekrar babalar :)

  • alexsandro de souza  (03.09.12 03:02:01)
Takım elbise kiralayabilirsin. Ama bence al bir tane iyisinden. arada kullan işte.

  • Adram3lech  (03.09.12 09:02:02)