Jailbreak nasıl atılıyor?

iphone 4 ve 4s var bu ikisine de jailbreak atmam gerek os sürümünü bilmiyorum nasıl yapılır bu iş?

iOS sürümünü Ayarlar/Genel/Hakkında bölümünden öğreniyorsunuz. Eğer 5.1.1 değilse iTunes'a bağlayıp güncelleyin.

Jailbreak ise Absinthe 2.0.4 adlı ufak bir programla yapılıyor. Google ile aratın çıkacaktır. Eğer indiremezseniz bana özel mesaj atın.

Absinthe'i indirdikten sonra çalıştırın. Otomatik Winrar arşivi gibi açılacak ve bir klasör olacak, o klasöre girin ve buradan Absinthe'i tekrar çalıştırın. Bu arada cihaz bilgisayara bağlı olsun. Jailbreak butonu aktif olunca basın ve Done, Enjoy! yazana kadar sakın sökmeyin. İşlem bitince Ana ekranda Cydia diye bir uygulama görünmesi lazım.

Jailbreak sonrası tüm sorularınıza cevap verebilirim. PM atın yeterli.
  • himmet dayi  (31.08.12 16:30:37)
5.1.1 yapmak güzel de yurtdışı telefon ve sim free değilse ipod yapmayın telefonları. donanım haberde çok var onlardan.

  • ozdek  (31.08.12 17:22:56)
@ozdek çok haklı. eğer fabrika unlocked değilse cihaz sakın güncelleme yapmayın. ama daha önce güncelleme zaten yapıldıysa veya unlocked cihaz olduğundan eminseniz yapın.

  • himmet dayi  (31.08.12 17:27:37 ~ 17:28:02)
  • aysiku  (31.08.12 17:46:23)