Bilkent Cope Sınavı

Sınav ile ilgili yardım edebilir misiniz? Mesela konuşma sınavı 15 dakikaymış, neler sorarlar? Aşama sınavları nasıldır?

sınavı geçmek istiyor musun? eğer hazırlık okumadan bölüme geçersen bölümde altından kalkabileceğin kadar ingilizce bilgine güveniyor musun? Bilkent'in ingilizce konusunda senden talebi biraz üst düzeydedir, dolayısıyla kendine gerçekten güvemiyorsan hiç değilse bir dönem hazırlık oku derim. Ama eğer havada karada yaparım, essay de yazarım, sınavda açıklamamı da yaparım dersen cope zaten sana zor gelmeyecektir. Çünkü cope bölümde sana gerekecek ingilizcenin minimumunu senden istiyor. Konuşma sınavı endişelenmeyi gerektirmiyor, ben tam puan almıştım mesela. Rahat ol, sana soru soracaklar sen de onları cevaplayacaksın. Kendini günlük bir konuşmanın içindeymişsin gibi hisset. Şöyle bir tavsiye verebilirim, gitmeden önce bol diyaloglu bir film seyret, işe yarar. Bir tarantino filmi mesela. Ben the big lebowski seyretmiştim. :)

Eğer writing'in iyiyse cope'un seni en çok zorlayan kısmı language olacaktır, ama eğer writing konusunda essay yazma tekniğinden bihabersen bir an önce onu kapmaya bak derim. Dediğim gibi, eğer ingilizcene güveniyorsan pek bir sıkıntı çıkmadan geçersin, busel'ın kontenjanını çok zorlamamak için senebaşı cope'unu biraz daha kolay tutuyorlar zaten.
  • sagopa kajmer mahlas kafkef  (30.08.12 01:43:26)