En soğuk ve en sıcak su (girdiğiniz, bildiğiniz)

girdiğiniz veya sadece ayağınızı/elinizi sokmakla yetindiğiniz en soğuk ve en sıcak sular nerelerdi ? aslında öncelikle deniz/okyanus suyu soruyorum ama göl, akarsu, dere vs'den de bahsedin tabii.

bir de kaplıca suları geliyor akla, tabii en sıcak oralar ama onları ikinci planda bahsedin.

son olarak dünyadaki ekstrem su sıcaklıklarından da veya ilginç durumlardan söz edebilirsiniz işte..

manavgat'ta su buz gibiydi ve benim terliğim çıkmıştı O_O

  • Ranchoddas  (15.08.12 21:25:11)
en sıcağı alanyadaydı.bildiğin havuz suyu gibi.

  • soljenitsin  (15.08.12 21:27:46)
şok havuzu soğuk için iyidir

  • zararsızsoy  (15.08.12 21:30:11)
bizim evin orda bir süs havuzu var. 2 sene önce falan kışın bu havuz donmuş. arkadaş çıktı üstünde yürüdü falan, güldük ettik. sonra ben dibine kadar donup donmadığını merak ettim.

sol ayağımı havuzun dışına sabitledim, sağ ayağımla var gücümle buza ayağımın altını vurmaya başladım. 1 vurdum tık yok. 2 vurdum tık yok. üçüncüye bir vurdum, buzun kırılmasıyla hızımı alamadım ayağım dizime kadar suyun içine bir girdi. ama su böyle yarı donmuş halde. yani ayağım böyle domestos gibi, koyu kıvamlı bir şeyin içinde ağır ağır dibe doğru seyehat ediyor. dediğim gibi yoğun kıvamlı gibi, bir de tepede hala buz var. çekiyorum ayağımı çıkmıyor. ayağıma iki taraftan böyle kılıçlar saplanıyor gibi acaip bir acı çekmiştim. bağırmıştım bildiğin ağrıdan.

dünyadaki ekstrem su sıcaklığı diyince bir de super cooled water denen bir fiziksel olay var, onu araştırabilirsin bak.
  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (15.08.12 21:35:52)
en sicagi mersindeydi, denizde terliyorduk.

en sogugu ise iskocyadaydi, kafayi buluyorduk, denize dalip cikiyorduk, japon askeri gibi dimdik kaliyorduk.
  • google da bulamadim  (15.08.12 21:44:07)
Ilıca sicaktir

  • hiçbirşeyyok  (15.08.12 21:55:31)
bende buz tutmuş havuza düştüm kırıldıydı buz yürürken. sonra kışın boğaza girdim yok öyle bir üşüme... en sıcağıda kaplıca 45-50 vardı sanırım. sıcak daha mahvetti beni.

  • mr fusion  (15.08.12 22:03:14)
marmaris içmeler pek soğuk gelmişti bana, aylardan hazirandı. onun dışında küçükkuyu sağlam soğuktur.

sıcak için ben de alanya diyorum. denize girince hafif bir ürperir insan normalde, orası sanki hamam suyu.
  • merena  (15.08.12 22:12:25)
en soğuk bozcaada ayazma - en sıcak mersin susanoğlu

  • gizil  (15.08.12 22:49:39)
en sıcak ılıca en soğuk foça, aliağa.

  • gebere jackson  (15.08.12 22:53:41)
antalya'nın bir yerinde "soğuksu" diye bir yer vardı. denizin içine yer altı suyu çıkıyordu buz gibi. bir orası, bir de fethiye'deki saklıkent bayağı soğuktu.

en sıcak deniz: mersin. ve tüm havuzlar.
  • boo ya moon  (15.08.12 23:42:59)
yav o değil de altınoluk ve akçay'ın suyu buz gibi.

  • historien  (16.08.12 15:26:44)
gördüğüm en soğuk su akçaydaydı bir süre denizde testis araması yapmak zorunda kaldım bir an kayboldu sandım

en sıcak denizide hatayın bilmem nere ilçesinde denize girmiştim orasının suyu da benim duş sıcaklıgım kadardı
  • exodia  (16.08.12 15:57:09)