ucaktan inince sarhos olmam lazim

1. bunun icin 35lik tekila alicam. ama freeshoptan mi almaliyim(aktarmali ucucam) yoksa migroslardan mi? fiyat ne kadar farkeder?

2. siseyi acip ucakta icme sansim var mi?

3. bi de freeshop nerelerde oluyor? gidecegim yerin havalimaninda mi yoksa bizim dis hatlarda mi?

4. son olarak free shop alisverisleri normal alisveris gibi oluyor dimi? tax free deki gibi ekstra form falan doldurmuyoruz dimi?

hangisini biliyorsaniz o maddeye cevap verebilirsiniz. ekstra uyarilariniz varsa da esirgemeyin.

siseyi acabileceğini hiç zannetmiyorum. zaten onu uçağa sokacaksan özel poşetlere koyman gerekiyor.

kendi havalimanında da olur, karşıda da. mesela bruksele giderken atatürk havalimanında freeshop'a girmiştim, barcelona'dan dönerken hem barcelona, hem atatürk'te girmiştim.

form hiç doldurmadım.

not: uçakta alkol satışı var. free shop migrostan daha uygundur.
  • tormentorius  (10.08.12 15:05:34 ~ 15:06:11)
1. Freeshoptan al. Daha ucuz olur.
2. Şakacı :) Yok öyle şey. Yanına bile alamazsın sanırım.
3. Freeshop havaalanlarının dış hatlar çıkış kısmında olur.
4. Normaldi galiba.
  • jesterdvine  (10.08.12 15:06:20)
Freeshopta tax free olmuyor direk vergisiz form doldurmadan alıyorsunuz

uçaktada hosteslerden fazla isteyebilirsin yemek servisinde, içki servisi oluyor firmaya göre.
  • eja  (10.08.12 15:06:23 ~ 15:06:50)
aktarmalı uçuşlarda sanırım free shop göstermiyorlar, bavullar otomatik gidiyor.

1-) Eğer aktarmada bavulunu vermezlerse sana o zaman açıp içemezsin.
2-) öyle bir şansın oyk, kabine sıvı alınmıyor zaten, artı uçakta alkollü içki sıkıntı
3-) freeshop bulunduğun ülkenin çıkışında olur. tr girişinde ufacık var, insanlar içeri alkol sokmasın ucuzundan diye
4-) free shop alışverişleri normal alışveriş gibi olmaz. Limiti olabiliyor, fişini taşımak zorundasın torbayla sorduklarında. Ben finlandiyadan alkol aldığımda isveç aktarmalı giderken, ağzı yapışkanlı poşetle kapatmışlardı açmayasın diye.

uyarı: alkollü olan yolcuların uçağa alınmama hakkı var. Ayakta duruyorsan sorun yok ama etrafı rahatsız edip leş gibi kokuyorsan uçağa almazlar

edit: uçakta genelde alkollü ürün de satarlar, ama onla sarhoş olmazsın, gidip 35 lik tekila vermiyorlar. ufak şişede şarap, teneke bira vs. bazıları yemeğin yanında içecek olarak verir, eğer ucuz firmaysa sana parayla satar.
  • bonjurkes  (10.08.12 15:10:00 ~ 15:11:10)
kabine sivi alinmiyor diyenler, freeshop zaten guvenligi gectikten sonra olmuyor mu? yani istese alir icer sanki?

  • beriberi  (10.08.12 16:08:30)
Freeshoptan aldığı içkiyi uçakta açıp içen birini görmüş olmamdan hareketle bunun mümkün olduğu sonucunu çıkarıyorum.

  • izinli  (10.08.12 17:33:20)
germanwings, ryanair, airberlin gibi sirketlerde bunu yapmis bir insan olarak
1. Freeshop daha ucuz
2. Ucakta acip icersin, tavsiyem siseyi milletin gozune sokma
3. Ucaga binmeden soguk alkolsuz icecekde al karistirirsin
  • akiskan  (10.08.12 19:05:28)