ingilizce doğru yanlış

1- Certified annual turnover in sales for each of the last three years in excess of $100,000

son 3 yılın her birinin sonunda 100.000 dolardan fazla ciro yaptığına dair sertifika ?

2- Submission of copies of 3 signed contract within the last 3 yearsfor supply of power generators to a value of at least $50,000 for each contract

son 3 yıl içinde jeneratör satmaya dair değeri en az 50bin dolar olan 3 tane imzalı anlaşmanın kopyası.

doğru çevirmiş miyim ? çok önemli ha. uluslararası bir ihaleye girecek şirketin deneyimsel ve finansal yeterliliğine dair istenilen şeyler bunlar.

Document verifying the annual revenue has been higher than $100,000 for each of the last three years.

Copies of three different contracts signed within the last three years for power generator sales. Amount of each contract must be higher than $50,000.
  • compadrito  (06.08.12 17:33:48 ~ 17:47:06)