İngilizceyi yerinde öğrenmek

2 sorum var:

1-İngilizceyi geliştirmek için en doğru yolun, ilgili ülkeye gitmek ve orada bir süre yaşamak olduğunu düşünüyorum. Katılımıyor musunuz?

2-İngilizce öğrenmek için gidilebilecek en doğru ülke hangisidir (hem maliyet hem de öğrenme durumları düşünülerek yanıtlanmalı)

3-Dil öğrenimi ile ilgili farklı görüşleriniz varsa de belirtebilirsiniz.

1- katılıyorum.
2- polonya
3- yurtdışına çıkmaktansa erasmus öğrencileri ile iletişime geçmek yahut couchsurfing'te düzenlenen haftalık meetinglere katılmak daha ekonomik olabilir.
  • rony  (24.07.12 08:44:10)
1- Kismen katiliyorum.

2 ve 3- Maliyet/ogrenme/iyi vakit gecirme konusunda yasin 18-30 arasinda ise Malta'yi oneririm. Inanilmaz bir eglence hayati, ucuz ortam, bol genclik (herkes dil egitimine geliyor ve en az 6 ay boyunca kimsenin bir sorumlulugu yok - herkes saliyor hayati.) ve bu ortamda ingilizce ogrenememen mumkun degil. Ama boyle daha "akademik" stilde ogrenmek istiyosan Ingiltere'ye gitmen daha dogru. Ben sokakta ogrenmekten yanayim dilleri ve bu sekilde ogrenmek icin Malta bir numara. Zaten ulkede de Maltaca'nin yaninda Ingilizce konusuluyor ve herkes ing biliyor.

Basarilar.
  • barut  (24.07.12 08:45:47)
3-Yanında Türkiye'den birini götürme
-Türk arkadaş bulmaya çalışma

  • coca cola  (24.07.12 09:22:53)
bence de gitmeden önce belli bir seviyeye getirmek gerekir. burada öğrenebileceğin seviyeyi öğrenip, advanced level için, konuşma pratiği için gitmek mantıklı.

  • 1lisan1insan  (24.07.12 23:19:43)